www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD odhaluje malá PC pro VR: až 9násobek výkonu konzolí

AMD odhaluje malá PC pro VR: až 9násobek výkonu konzolí
, , aktualita
Společnost AMD si připravila nový hardware v podobě malých počítačových systémů určených i pro hraní s VR headsety, které přímo srovnává s aktuálními konzolemi. Oproti Xbox One má být totiž 9x výkonnější a oproti PS4 pak 7x.
K oblíbeným
reklama
AMD v této době testuje svá "konzolová" PC, s nimiž se Roy Taylor pochlubil ve svém Tweetu, kde ukázal rovnou šest těchto počítačů pracujících vedle sebe:


Poté Roy Taylor zveřejnil ještě jednu fotografii tentokrát jednoho počítače, ovšem již alespoň za světla. Z této fotografie lze usuzovat, že jeho velikost je s moderními konzolemi srovnatelná jen těžko, ovšem dle ní se pochopitelně nikdo nebude rozhodovat. Lze také poznat, že jde o jakousi speciální edici počítače Falcon Northwest Tiki.


Co tedy dodá těmto počítačům potřebný výkon? Především je to Gemini, čili očekávaná karta se dvěma čipy AMD Fiji, které nyní pracují v kartách Fury a Nano. Dle očekávání se bude prodávat pod označením Radeon Fury X2, ale to ještě není jisté, přičemž zajímavé je, že na fotografiích má tato karta vzduchový chladič, přičemž se počítalo spíše s vodním chlazením, když tím je vybavena i jednočipová Fury X. Je ale také možné, že jde o speciální OEM verzi karty Fury X2, která nám slibuje výkon 12 TFLOPS (pochopitelně v Single Precision).

Roy Taylor mluví o tom, že chystané počítače jsou určeny především pro vývojáře a označuje je za světově nejvýkonnější malé počítače, které jsou vybaveny dvěma dosud nejvýkonnějšími GPU, s nimiž AMD přišlo na trh. Informace o výkonu 12 TFLOPS také přichází přímo z AMD.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala