www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD oficiálně představilo Radeon HD 7790

AMD oficiálně představilo Radeon HD 7790
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že AMD chystá nové GPU Bonaire, které se uplatní v kartách Radeon HD 7790. Netrvalo moc dlouho a máme ho tady oficiálně. Jeho úkolem je zaplnit mezeru mezi kartami Radeon HD 7770 GHz Edition a Radeon HD 7850, takže...
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že AMD chystá nové GPU Bonaire, které se uplatní v kartách Radeon HD 7790. Netrvalo moc dlouho a máme ho tady oficiálně. Jeho úkolem je zaplnit mezeru mezi kartami Radeon HD 7770 GHz Edition a Radeon HD 7850, takže můžeme očekávat, že se mezi těmito kartami bude pohybovat jak svým výkonem, tak i cenou. Ta byla stanovena na cca 150 USD.

GPU Bonaire je vyráběné 28nm procesem a v jádru Radeon HD 7790 nabídne 896 Stream procesorů architektury Graphics CoreNext, 56 jednotek TMU, 16 ROP a také 128bitové paměťové rozhraní pro 1 GB GDDR5. Jádro je taktováno na 1 GHz a paměti na 6 GHz, díky čemuž mají propustnost 96 GB/s.

Nová karta také má nabídnout vylepšenou technologii pro dynamické nastavení taktu GPU, která má v tomto případě zajistit především vyšší energetickou efektivitu, čili úspornější provoz. Karta mimochodem má TDP stanoveno na 85 W a potřebnou energii si bere také ze 6pinového konektoru PCIe. Mezi obrazové výstupy pak má typicky patřit jeden nebo dva DVI a po jednom HDMI a DisplayPort.

Své modely již ihned po oznámení firmy AMD začaly představovat firmy Asus, Sapphire, PowerColor, VTX3D, MSI, HIS, Gigabyte a další. Některé z nich, jako například PowerColor či Sapphire, uvádějí vedle normální verze také přetaktovanou.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů