reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD oficiálně představilo Radeon HD 7790

22.3.2013, Jan Vítek, aktualita
AMD oficiálně představilo Radeon HD 7790
Nedávno jsme se dozvěděli, že AMD chystá nové GPU Bonaire, které se uplatní v kartách Radeon HD 7790. Netrvalo moc dlouho a máme ho tady oficiálně. Jeho úkolem je zaplnit mezeru mezi kartami Radeon HD 7770 GHz Edition a Radeon HD 7850, takže...
Nedávno jsme se dozvěděli, že AMD chystá nové GPU Bonaire, které se uplatní v kartách Radeon HD 7790. Netrvalo moc dlouho a máme ho tady oficiálně. Jeho úkolem je zaplnit mezeru mezi kartami Radeon HD 7770 GHz Edition a Radeon HD 7850, takže můžeme očekávat, že se mezi těmito kartami bude pohybovat jak svým výkonem, tak i cenou. Ta byla stanovena na cca 150 USD.

GPU Bonaire je vyráběné 28nm procesem a v jádru Radeon HD 7790 nabídne 896 Stream procesorů architektury Graphics CoreNext, 56 jednotek TMU, 16 ROP a také 128bitové paměťové rozhraní pro 1 GB GDDR5. Jádro je taktováno na 1 GHz a paměti na 6 GHz, díky čemuž mají propustnost 96 GB/s.

Nová karta také má nabídnout vylepšenou technologii pro dynamické nastavení taktu GPU, která má v tomto případě zajistit především vyšší energetickou efektivitu, čili úspornější provoz. Karta mimochodem má TDP stanoveno na 85 W a potřebnou energii si bere také ze 6pinového konektoru PCIe. Mezi obrazové výstupy pak má typicky patřit jeden nebo dva DVI a po jednom HDMI a DisplayPort.

Své modely již ihned po oznámení firmy AMD začaly představovat firmy Asus, Sapphire, PowerColor, VTX3D, MSI, HIS, Gigabyte a další. Některé z nich, jako například PowerColor či Sapphire, uvádějí vedle normální verze také přetaktovanou.

Zdroj: TZ AMD
reklama