reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

AMD oficiálně představuje nová mobilní APU Richland

, , aktualita
AMD oficiálně představuje nová mobilní APU Richland
Společnost AMD dnes oficiálně ohlásila novou generaci mobilních APU s označením Richland. Jedná se tedy o nové jednotky série A, které se uplatní v mobilních počítačích, jež nyní opět získaly přednost před desktopy. AMD pochopitelně slibuje...
Společnost AMD dnes oficiálně ohlásila novou generaci mobilních APU s označením Richland. Jedná se tedy o nové jednotky série A, které se uplatní v mobilních počítačích, jež nyní opět získaly přednost před desktopy. AMD pochopitelně slibuje vyšší výkon i energetickou úspornost, přičemž se zde uplatní také grafická jádra série AMD Radeon HD 8000.
Krom toho tu jsou i nějaké nové technologie a funkce. První z nich je Face Login, která prostě poslouží pro přihlášení se pomocí webkamery a obličeje, Gesture Control rozpoznávající gesta uživatele také pomocí webkamery, Screen Mirror pro bezdrátové sdílení obsahu včetně HD videa či webových stránek mezi notebookem a tabletem, TV či jiným zařízením s podporou DLNA. Nakonec byly zmíněny Video Entertainment Features skládající se z AMD Steady Video pro stabilizaci roztřeseného videa, AMD Quick Stream pro streamování videa či AMD Perfect Picture HD8 pro vylepšení obrazu. Příslušný software bude na nových noteboocích již předinstalován.
výsledky z nejnovějšího 3DMarku a testu Fire Strike


Richland tedy navazují na předchozí generaci Trinity, podporuje technologie AMD Eyefinity, AMD Radeon Dual Graphics a také API DirectX 11. Notebooky s 55Wh baterií mají poskytnout výdrž až 7,9 hodiny při surfování po webu, 5,7 hodiny při sledování HD videa a 10 hodin při nečinnosti.
- klikněte pro zvětšení -


AMD konkrétně ohlásilo čtyři nové čipy (viz obrázek), z nichž nejlepší je model A10-5750M se spotřebou 35 W, již má společnou i s ostatními modely. Maximální frekvence jeho procesorových jader je 3,5 GHz a grafického jádra Radeon HD 8650G se 384 shadery pak 720 MHz. Nové notebooky, které budou založeny na něm či ostatních APU Richland, mají dorazit už tento měsíc.

Zdroj: TZ AMD, techPowerUp
reklama
reklama
reklama
reklama