www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD oficiálně představuje platformu Brazos 2.0

AMD oficiálně představuje platformu Brazos 2.0
, , aktualita
I když již například firma MSI předvedla svůj netbooky vybavený novými APU spadajícími do platformy AMD Brazos 2.0, ta samotná byla v české tiskové zprávě představena teprve dnes. A co nám slibuje? Jedná se o jednotky APU E-Series, které...
K oblíbeným
reklama
I když již například firma MSI předvedla svůj netbooky vybavený novými APU spadajícími do platformy AMD Brazos 2.0, ta samotná byla v české tiskové zprávě představena teprve dnes. A co nám slibuje?

Jedná se o jednotky APU E-Series, které prozatím budou k dispozici dvě, slibující dlouhou výdrž na baterie. To firma podporuje nějakými neurčitými čísly, jako o 36 % (90 minut) delší výdrž oproti konkurenci. Nicméně v klidu mají nové netbooky vydržet pracovat až 11 hodin.

Dále se dočkáme technologie AMD Steady Video pro odstranění šumu a roztřeseného obrazu ve videu, o grafiku se postará jádro AMD Radeon HD 7000 s podporou DirectX 11 a DirectCompute, AMD Quick Stream má upravovat prioritu v síťovém provozu s ohledem na přehrávání videa, hraní her, atp. Pak mají být nové netbooky vybaveny alespoň dvěma porty USB 3.0.

APU Brazos 2.0 také umí pracovat s prohlížeči Internet Explorer 9, Mozilla Firefox a Google Chrome (a snad i jinými) a akcelerovat vykreslování stránek. AMD také spolupracovalo s Microsoftem na tom, aby Brazos 2.0 dobře pracoval s novými Windows 8, což zahrnuje optimalizace pro HTML5 a rozhraní Metro. Nové netbooku nabízí a nabídnou hlavní výrobci, což jsou firmy Acer, Asus, HP, Lenovo, Samsung, Sony, Toshiba a jiné.


Model APU
Řada
AMD Radeon
TDP
Počet CPU jader
Takt CPU
Jádra
AMD Radeon
Takt GPU (Maximální/
Základní)
L2 Cache
Max DDR3
E2-1800
HD 7340
18 W
2
1,7 GHz
80
680 MHz/ 523 MHz
1 MB
DDR3-1333
DDR3L-1333
DDR3U-1066
E1-1200
HD 7310
18 W
2
1,4 GHz
80
500 MHz
1 MB
DDR3-1333
DDR3L-1333
DDR3U-1066


Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost
Intel rozjel novou informační kampaň, v níž se nám snaží ukázat, že se chystá řádně rozjet vývoj nových výrobních procesů, který by měl za deset let vyústit v nástup 1,4nm technologie. Nyní o tom promluvil i Robert Chau. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft ohlásil na příští rok konzole Xbox Series X Microsoft ohlásil na příští rok konzole Xbox Series X
Microsoft možná vycítil, že se v poslední době mluví více o příštích konzolích PlayStation 5, zatímco on ty své stále schovával pod označením projektu Scarlett. Nyní už to neplatí, máme tu Xbox Series X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy
Sociální síť Facebook měla další menší problém. Postaral se o to jeden její zaměstnanec, který za tisícovky dolarů opětovně aktivoval reklamy, které neměly být na této sociální síti publikovány.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD RX 5500 XT jsou na trhu, jak si vedou v testech? AMD RX 5500 XT jsou na trhu, jak si vedou v testech?
Společnost AMD včera odpoledne dle očekávání vyslala na trh nové Radeony RX 5500 XT se 4 a 8 GB paměti. Do té doby udávané specifikace nelhaly, a tak jsme dostali přesně to, co jsme očekávali, a to za 169 a 199 dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář