www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD oficiálně představuje platformu Brazos 2.0

AMD oficiálně představuje platformu Brazos 2.0
, , aktualita
I když již například firma MSI předvedla svůj netbooky vybavený novými APU spadajícími do platformy AMD Brazos 2.0, ta samotná byla v české tiskové zprávě představena teprve dnes. A co nám slibuje? Jedná se o jednotky APU E-Series, které...
K oblíbeným
reklama
I když již například firma MSI předvedla svůj netbooky vybavený novými APU spadajícími do platformy AMD Brazos 2.0, ta samotná byla v české tiskové zprávě představena teprve dnes. A co nám slibuje?

Jedná se o jednotky APU E-Series, které prozatím budou k dispozici dvě, slibující dlouhou výdrž na baterie. To firma podporuje nějakými neurčitými čísly, jako o 36 % (90 minut) delší výdrž oproti konkurenci. Nicméně v klidu mají nové netbooky vydržet pracovat až 11 hodin.

Dále se dočkáme technologie AMD Steady Video pro odstranění šumu a roztřeseného obrazu ve videu, o grafiku se postará jádro AMD Radeon HD 7000 s podporou DirectX 11 a DirectCompute, AMD Quick Stream má upravovat prioritu v síťovém provozu s ohledem na přehrávání videa, hraní her, atp. Pak mají být nové netbooky vybaveny alespoň dvěma porty USB 3.0.

APU Brazos 2.0 také umí pracovat s prohlížeči Internet Explorer 9, Mozilla Firefox a Google Chrome (a snad i jinými) a akcelerovat vykreslování stránek. AMD také spolupracovalo s Microsoftem na tom, aby Brazos 2.0 dobře pracoval s novými Windows 8, což zahrnuje optimalizace pro HTML5 a rozhraní Metro. Nové netbooku nabízí a nabídnou hlavní výrobci, což jsou firmy Acer, Asus, HP, Lenovo, Samsung, Sony, Toshiba a jiné.


Model APU
Řada
AMD Radeon
TDP
Počet CPU jader
Takt CPU
Jádra
AMD Radeon
Takt GPU (Maximální/
Základní)
L2 Cache
Max DDR3
E2-1800
HD 7340
18 W
2
1,7 GHz
80
680 MHz/ 523 MHz
1 MB
DDR3-1333
DDR3L-1333
DDR3U-1066
E1-1200
HD 7310
18 W
2
1,4 GHz
80
500 MHz
1 MB
DDR3-1333
DDR3L-1333
DDR3U-1066


Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář