www.svethardware.cz
>
>
>

AMD pomůže Firaxisu přijít s výjimečným enginem pro DX12

AMD pomůže Firaxisu přijít s výjimečným enginem pro DX12
, , aktualita
Společnost AMD ohlásila, že pomůže 2K a studiu Firaxis Games s tím, aby mohli připravit skutečně výjimečný herní engine pro svůj nový díl hry Civilization VI. Co můžeme od takového enginu očekávat?
K oblíbeným
reklama
AMD oznámilo, že již úzce spolupracuje s 2K a Firaxis Games na vývoji nového enginu, který pomůže skutečně využít asynchronní shadery (Asynchronous Compute) a také Explicit Multi-Adapter, čili schopnost spojení výkonu různých GPU podporujících DirectX 12, a to třeba i grafického čipu na samostatné kartě i integrovaného GPU v procesoru. Výsledkem má být výjimečný engine pro chystanou hru Sid Meier's Civilization VI.

AMD uvádí, že hra nabídne detailní a bohaté prostředí s bujícím životem, přičemž engine má skutečně dobře využít možností DirectX 12. Ostatně firma AMD se již podílela na vývoji předchozích dílů Civilizace. Ve hře Civilization V pomohla implementovat DirectX 11 a v Civilization: Beyond Earth bylo možné využít i API Mantle s jeho Split Frame Rendering pro více GPU.

O mnoho více jsme se zatím nedozvěděli, ale můžete se podívat na krátké video věnované právě nové Civilizaci:


Samotná Sid Meier's Civilization VI je už k dispozici pro předobjednání pro Windows PC. Na trh přijde ale až 21. října za 60 eur, čili jako áčkový titul a nás jistě zaujme také svým zabudovaným benchmarkem, díky němuž budeme mít další možnost, jak otestovat karty pod DirectX 12. Krom toho se připravuje také Civilization VI Digital Deluxe Edition, která bude obsahovat základní hru, 25th Anniversary Digital Soundtrack a přístup k dalším čtyřem DLC, která nabídnou nové mapy, civilizace i jejich lídry.

Zdroj: TZ AMD

reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek