www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD poodhalilo výkon R9 Fury X ve Far Cry 4

AMD poodhalilo výkon R9 Fury X ve Far Cry 4
, , aktualita
Vedle nepříjemných zpráv o tom, že nové karty AMD fury nepodporují moderní rozhraní HDMI 2.0, se objevily i jiné novinky. Přímo AMD zveřejnilo benchmarky ze hry Far Cry 4 s nastavením Ultra a v rozlišení Ultra HD.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se rozhodla, že nás bude zásobovat informacemi o svých nových grafických kartách salámovou metodou. Dnes přichází na řadu další plátek, a to výkonnostní benchmarky týkající se hry Far Cry 4 s nastavením kvality Ultra, a to v rozlišení 3840 x 2160. Vedle toho se můžeme podívat i na nějaké nové slidy z prezentace.

Dle AMD můžeme ve hře Far Cry 4 s uvedeným nastavením očekávat, že Radeon R9 Fury X dosáhne přinejhorším 43 FPS a v průměru to bude 54 FPS. To můžeme srovnat s již staršími výsledky ze stejné hry a při stejném nastavení, kde Fury X pochopitelně chybí. V tomto srovnání by nám vyšlo, že novinka od AMD snadno překoná i GeForce GTX Titan X a přiblíží se i dvoučipové kartě Radeon R9 295X2. Ale i když jde o stejnou hru, rozlišení i nastavení kvality, nemusí jít o stejně náročné scény, takže závěry z toho nemůžeme vyvozovat ještě žádné. Přesto jde ale o užitečnější srovnání než všelijaké doposud zveřejněné benchmarky z testů firmy Futuremark.

Další obrázky ukazují také chlazení karty, jejíž GPU se má většinou držet na teplotě 50 °C, a to při hlučnosti 120mm ventilátoru na radiátoru vodního chladiče pod 32 dBA. Ten má být výrazně tišší než radiální ventilátor u referenčního chladiče karty NVIDIA GeForce GTX TITAN X, však o těch je dobře známo, že nejsou zrovna tiché.

Další obrázky srovnávají také velikosti jednotlivých karet a je také vidět, že nové modely řady R9 300 mají ucelený design na rozdíl od karet R7 300.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů