www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD posílá na trh nová úsporná APU

AMD posílá na trh nová úsporná APU
, , aktualita
Společnost AMD obohacuje svou nabídku jednotek typu APU o dva nové 32nm modely s jádry Richland. Tato jádra jsou na trhu od jara, kdy doplnila, spíše než nahradila, stávající modely generace Trinity. Nyní jde o dva úsporné modely řady T,...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD obohacuje svou nabídku jednotek typu APU o dva nové 32nm modely s jádry Richland. Tato jádra jsou na trhu od jara, kdy doplnila, spíše než nahradila, stávající modely generace Trinity.

Nyní jde o dva úsporné modely řady T, a to konkrétně A8-6500T a A10-6700T, jež se začaly prodávat nejdříve na americkém trhu, kde jsou oceněny na 109 a 156 USD. Jejich výhodou je snížená spotřeba na 45 W, zatímco klasické verze mají 65 W a odemčené pak 100 W.

V obou případech jde o čtyřjádrové modely, kde A8-6500T pracuje na 2,1 GHz až 3,1 GHz díky Turbu a k dispozici má Radeon HD 8550D se 256 stream procesory a také 4 MB L2 cache. Model A10-6700T pracuje na 2,5 GHz až 3,5 GHz, také má 4 MB L2 cache a jeho Radeon HD 8650D je vybaven 384 stream procesory.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek