www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES
, , aktualita
Marketingové oddělení firmy AMD se v posledním období nebývale rozjelo a nyní při plných obrátkách slibuje oficiální představení architektury Vega v herní podobě na CES 2017. Tento veletrh začne již 5. ledna, čili ve čtvrtek.
reklama
AMD už minulý týden na svém Twitteru naznačilo, že se něco bude brzy dít a nyní bylo už zveřejněno celé video, které jednoznačně ukazuje, co to bude. Můžeme se těšit na to, že na CES 2017 se dozvíme podrobnosti o architektuře Vega, i když to zatím ještě nebude představení samotných produktů. AMD mluví konkrétně o technologickém preview, ale snad také dá vědět alespoň něco o tom, kdy nové karty přijdou na trh.

Video vyzývá k tomu, abychom se přidali k "radeonové rebélii", která je i o tom, aby VR nebylo pouze pro jedno procento uživatelů PC. Zde ale nejde o samotné VR, které zatím zajímá jen málo uživatelů, a to i z řad těch, kteří disponují potřebně výkonným počítačem. Jde právě o výkon samotných grafik a jeho poměr k ceně. V tomto ohledu se ostatně grafické karty v posledním roce posunuly dopředu, i když to má daleko ke zidealizované představě dvojnásobného výkonu za stejnou cenu. Nicméně to platí spíše o NVIDII, která představila řádné nástupce starých karet, čili karty s GPU Pascal. Co se týče AMD, to na generaci Radeonů 300 přímo nenavázalo a samotné karty s GPU Polaris můžeme vidět jako takovou mezigeneraci zcela postrádající high-end. Každopádně nyní je míč na straně firmy AMD, i když NVIDIA by ji o něj mohla rychle obrat. Záleží na tom, co nabídne slíbená GeForce GTX 1080 Ti.


Ovšem AMD stále pokračuje v oné rebélii, která odstartovala právě nástupem karet RX 400 a její další dějství má dle stránek ve.ga odstartovat aktuálně za cca tři dny. Cílové datum je tak 5. ledna ve 3 hodiny odpoledne.

A co můžeme od AMD očekávat? Mluvilo se o tom, že nepůjde pouze o jedno GPU, čili hi-end Vega, ale také o další nové karty. Ty by mohly být založeny na upravených čipech Polaris, jež by nabídly především vyšší takty. My již víme, že Vega dokáže nabídnout výkon 12,5 TFLOPS v FP32, takže strčí do kapsy i aktuální TITAN X a využít má paměti HBM2. O tom se hezky čte, ale většina zákazníků bude v praxi pokukovat po modelech nižších řad a i tady by AMD potřebovalo vzpruhu, aby začalo více ukusovat z podílu NVIDIE. To se týká i vylepšení poměru výkonu a spotřeby a právě zde má být Vega oproti konkurenci firmy NVIDIA rovněž lepší, takže její méně výkonné deriváty by na tom mohly být podobně. Uvidíme již brzy, jak to všechno je a také se už dozvíme, zda herní grafiky s čipy Vega přijdou ještě v prvním kvartálu. Pokud ano, tak to bude i díky CPU Ryzen pro AMD zdaleka nejdůležitější období za celé roky.

Zdroj: ve.ga

reklama
Nejnovější články
Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka
Robotická kůže v podobě nejrůznějších návleků dokáže proměnit celou škálu různých předmětů v pohybující se roboty. Za projektem stojí tým z Yale University, který tímto způsobem rozchodil i plyšáka. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala