www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES
, , aktualita
Marketingové oddělení firmy AMD se v posledním období nebývale rozjelo a nyní při plných obrátkách slibuje oficiální představení architektury Vega v herní podobě na CES 2017. Tento veletrh začne již 5. ledna, čili ve čtvrtek.reklama
AMD už minulý týden na svém Twitteru naznačilo, že se něco bude brzy dít a nyní bylo už zveřejněno celé video, které jednoznačně ukazuje, co to bude. Můžeme se těšit na to, že na CES 2017 se dozvíme podrobnosti o architektuře Vega, i když to zatím ještě nebude představení samotných produktů. AMD mluví konkrétně o technologickém preview, ale snad také dá vědět alespoň něco o tom, kdy nové karty přijdou na trh.

Video vyzývá k tomu, abychom se přidali k "radeonové rebélii", která je i o tom, aby VR nebylo pouze pro jedno procento uživatelů PC. Zde ale nejde o samotné VR, které zatím zajímá jen málo uživatelů, a to i z řad těch, kteří disponují potřebně výkonným počítačem. Jde právě o výkon samotných grafik a jeho poměr k ceně. V tomto ohledu se ostatně grafické karty v posledním roce posunuly dopředu, i když to má daleko ke zidealizované představě dvojnásobného výkonu za stejnou cenu. Nicméně to platí spíše o NVIDII, která představila řádné nástupce starých karet, čili karty s GPU Pascal. Co se týče AMD, to na generaci Radeonů 300 přímo nenavázalo a samotné karty s GPU Polaris můžeme vidět jako takovou mezigeneraci zcela postrádající high-end. Každopádně nyní je míč na straně firmy AMD, i když NVIDIA by ji o něj mohla rychle obrat. Záleží na tom, co nabídne slíbená GeForce GTX 1080 Ti.


Ovšem AMD stále pokračuje v oné rebélii, která odstartovala právě nástupem karet RX 400 a její další dějství má dle stránek ve.ga odstartovat aktuálně za cca tři dny. Cílové datum je tak 5. ledna ve 3 hodiny odpoledne.

A co můžeme od AMD očekávat? Mluvilo se o tom, že nepůjde pouze o jedno GPU, čili hi-end Vega, ale také o další nové karty. Ty by mohly být založeny na upravených čipech Polaris, jež by nabídly především vyšší takty. My již víme, že Vega dokáže nabídnout výkon 12,5 TFLOPS v FP32, takže strčí do kapsy i aktuální TITAN X a využít má paměti HBM2. O tom se hezky čte, ale většina zákazníků bude v praxi pokukovat po modelech nižších řad a i tady by AMD potřebovalo vzpruhu, aby začalo více ukusovat z podílu NVIDIE. To se týká i vylepšení poměru výkonu a spotřeby a právě zde má být Vega oproti konkurenci firmy NVIDIA rovněž lepší, takže její méně výkonné deriváty by na tom mohly být podobně. Uvidíme již brzy, jak to všechno je a také se už dozvíme, zda herní grafiky s čipy Vega přijdou ještě v prvním kvartálu. Pokud ano, tak to bude i díky CPU Ryzen pro AMD zdaleka nejdůležitější období za celé roky.

Zdroj: ve.ga

reklama
Nejnovější články
Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla
Nový kampus Apple Park má několik budov a ctí co nejčistější design, který je typický pro produkty Apple. Jeho součástí je i velké množství skla, které se ale ukázalo být kvůli průhlednosti nebezpečné, lidé do něj naráží.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek" Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek"
Fotobanka Getty Images podala před dvěma lety žalobu na Google za snadný přístup k obrázkům chráněným copyrightem. Před pár dny společnosti oznámily společnou dohodu a nyní už není možné přímo zobrazovat hledaný obrázek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Čína využívá AI už i k chovu prasat Čína využívá AI už i k chovu prasat
Alibaba má systém umělé inteligence ET Brain, který začala využívat k velmi zajímavému účelu. Tento systém umělé inteligence a cloudových výpočtů se totiž začal starat o chov prasat na obrovských farmách.
16.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance
Microsoft si připravil pro insidery nové sestavení systému Windows 10 Pro a to mimo jiné nabízí také nové výkonnostní schema nazvané Ultimate Performance. V čem spočívá toto nastavení slibující "maximální výkon"?
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu
Mise Mars 2020 bude zahrnovat také kus planety, který byl někdy v minulosti vymrštěn do vesmíru, aby nakonec spadl sem na Zemi. NASA tak s novým roverem pošle zpět kus marťanského meteoritu, což však nebude mít jen symbolický význam.
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek1 komentář