www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES
, , aktualita
Marketingové oddělení firmy AMD se v posledním období nebývale rozjelo a nyní při plných obrátkách slibuje oficiální představení architektury Vega v herní podobě na CES 2017. Tento veletrh začne již 5. ledna, čili ve čtvrtek.
reklama
AMD už minulý týden na svém Twitteru naznačilo, že se něco bude brzy dít a nyní bylo už zveřejněno celé video, které jednoznačně ukazuje, co to bude. Můžeme se těšit na to, že na CES 2017 se dozvíme podrobnosti o architektuře Vega, i když to zatím ještě nebude představení samotných produktů. AMD mluví konkrétně o technologickém preview, ale snad také dá vědět alespoň něco o tom, kdy nové karty přijdou na trh.

Video vyzývá k tomu, abychom se přidali k "radeonové rebélii", která je i o tom, aby VR nebylo pouze pro jedno procento uživatelů PC. Zde ale nejde o samotné VR, které zatím zajímá jen málo uživatelů, a to i z řad těch, kteří disponují potřebně výkonným počítačem. Jde právě o výkon samotných grafik a jeho poměr k ceně. V tomto ohledu se ostatně grafické karty v posledním roce posunuly dopředu, i když to má daleko ke zidealizované představě dvojnásobného výkonu za stejnou cenu. Nicméně to platí spíše o NVIDII, která představila řádné nástupce starých karet, čili karty s GPU Pascal. Co se týče AMD, to na generaci Radeonů 300 přímo nenavázalo a samotné karty s GPU Polaris můžeme vidět jako takovou mezigeneraci zcela postrádající high-end. Každopádně nyní je míč na straně firmy AMD, i když NVIDIA by ji o něj mohla rychle obrat. Záleží na tom, co nabídne slíbená GeForce GTX 1080 Ti.


Ovšem AMD stále pokračuje v oné rebélii, která odstartovala právě nástupem karet RX 400 a její další dějství má dle stránek ve.ga odstartovat aktuálně za cca tři dny. Cílové datum je tak 5. ledna ve 3 hodiny odpoledne.

A co můžeme od AMD očekávat? Mluvilo se o tom, že nepůjde pouze o jedno GPU, čili hi-end Vega, ale také o další nové karty. Ty by mohly být založeny na upravených čipech Polaris, jež by nabídly především vyšší takty. My již víme, že Vega dokáže nabídnout výkon 12,5 TFLOPS v FP32, takže strčí do kapsy i aktuální TITAN X a využít má paměti HBM2. O tom se hezky čte, ale většina zákazníků bude v praxi pokukovat po modelech nižších řad a i tady by AMD potřebovalo vzpruhu, aby začalo více ukusovat z podílu NVIDIE. To se týká i vylepšení poměru výkonu a spotřeby a právě zde má být Vega oproti konkurenci firmy NVIDIA rovněž lepší, takže její méně výkonné deriváty by na tom mohly být podobně. Uvidíme již brzy, jak to všechno je a také se už dozvíme, zda herní grafiky s čipy Vega přijdou ještě v prvním kvartálu. Pokud ano, tak to bude i díky CPU Ryzen pro AMD zdaleka nejdůležitější období za celé roky.

Zdroj: ve.ga

reklama
Nejnovější články
Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED
Společnost AU Optronics si dle Digitimes a LED Inside chystá velkou novinku týkající se podsvícení. Půjde o nasazení Mini-LED, které se mají představit především v herních panelech a výsledných monitorech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače
Large Hadron Collider (LHC) je v provozu už od roku 2010 a nyní odstartoval proces jeho významného vylepšení, po němž budeme moci mluvit o HL-LHC, čili High-Luminosity. O co se v tomto případě jedná?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů
Tchaj-wanští výrobci a dodavatelé grafických karet musejí počítat s tím, že dodávky na trh budou mít v druhém letošním pololetí sestupnou tendenci. Důvod je naprosto zřejmý, a sice značně ochablý zájem těžařů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek