www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES

AMD představí GPU Vega již tento týden na CES
, , aktualita
Marketingové oddělení firmy AMD se v posledním období nebývale rozjelo a nyní při plných obrátkách slibuje oficiální představení architektury Vega v herní podobě na CES 2017. Tento veletrh začne již 5. ledna, čili ve čtvrtek.reklama
AMD už minulý týden na svém Twitteru naznačilo, že se něco bude brzy dít a nyní bylo už zveřejněno celé video, které jednoznačně ukazuje, co to bude. Můžeme se těšit na to, že na CES 2017 se dozvíme podrobnosti o architektuře Vega, i když to zatím ještě nebude představení samotných produktů. AMD mluví konkrétně o technologickém preview, ale snad také dá vědět alespoň něco o tom, kdy nové karty přijdou na trh.

Video vyzývá k tomu, abychom se přidali k "radeonové rebélii", která je i o tom, aby VR nebylo pouze pro jedno procento uživatelů PC. Zde ale nejde o samotné VR, které zatím zajímá jen málo uživatelů, a to i z řad těch, kteří disponují potřebně výkonným počítačem. Jde právě o výkon samotných grafik a jeho poměr k ceně. V tomto ohledu se ostatně grafické karty v posledním roce posunuly dopředu, i když to má daleko ke zidealizované představě dvojnásobného výkonu za stejnou cenu. Nicméně to platí spíše o NVIDII, která představila řádné nástupce starých karet, čili karty s GPU Pascal. Co se týče AMD, to na generaci Radeonů 300 přímo nenavázalo a samotné karty s GPU Polaris můžeme vidět jako takovou mezigeneraci zcela postrádající high-end. Každopádně nyní je míč na straně firmy AMD, i když NVIDIA by ji o něj mohla rychle obrat. Záleží na tom, co nabídne slíbená GeForce GTX 1080 Ti.


Ovšem AMD stále pokračuje v oné rebélii, která odstartovala právě nástupem karet RX 400 a její další dějství má dle stránek ve.ga odstartovat aktuálně za cca tři dny. Cílové datum je tak 5. ledna ve 3 hodiny odpoledne.

A co můžeme od AMD očekávat? Mluvilo se o tom, že nepůjde pouze o jedno GPU, čili hi-end Vega, ale také o další nové karty. Ty by mohly být založeny na upravených čipech Polaris, jež by nabídly především vyšší takty. My již víme, že Vega dokáže nabídnout výkon 12,5 TFLOPS v FP32, takže strčí do kapsy i aktuální TITAN X a využít má paměti HBM2. O tom se hezky čte, ale většina zákazníků bude v praxi pokukovat po modelech nižších řad a i tady by AMD potřebovalo vzpruhu, aby začalo více ukusovat z podílu NVIDIE. To se týká i vylepšení poměru výkonu a spotřeby a právě zde má být Vega oproti konkurenci firmy NVIDIA rovněž lepší, takže její méně výkonné deriváty by na tom mohly být podobně. Uvidíme již brzy, jak to všechno je a také se už dozvíme, zda herní grafiky s čipy Vega přijdou ještě v prvním kvartálu. Pokud ano, tak to bude i díky CPU Ryzen pro AMD zdaleka nejdůležitější období za celé roky.

Zdroj: ve.ga

reklama
Nejnovější články
V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje
Máme tu nový bezpečnostní problém. Vývojáři ovladačů touchpadů Synaptics, které jsou použity ve většině notebooků, totiž v kódu zapomněli keylogger, tedy software, který může monitorovat stisky kláves a ukrást tak např. hesla. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí
Podle samotného AMD asi rok po představení první generace procesorů Ryzen nastoupí druhá generace. Dle očekávání půjde o procesory Ryzen série 2000, ovšem ty budou sérii 1000 spíše doplňovat, než aby ji nahrazovaly.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony
Drony mohou sloužit i k poněkud netradičním účelům. V Japonsku je chtějí používat k tomu, aby pomocí vyhrávání hudby a také hlasitého bzučení ukončili pracovní dobu zaměstnanců, kteří by jinak trpěli přepracovaností, což může mít neblahé důsledky. 
9.12.2017, aktualita, Kateřina Hoferková6 komentářů
Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
9.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi" Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi"
Společnost Razer se pustila do výroby domácích routerů a samozřejmě ne ledajakých, ale takových, které by měly imponovat především hráčům. V jejím případě jde o zařízení prodávané pod názvem Portal. 
8.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář