www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?

AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
, , aktualita
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6700 XT je tak založen na čipu Navi 22 XT, který je vybaven stejným počtem 40 jednotek CU (2560 Stream procesorů) jako Navi 10, ovšem jedná se už o generaci RDNA 2 s podstatnými vylepšeními. Karta byla oficiálně představena dnes, přičemž na trh bude vypuštěna 17. března v 15:00 našeho času a proslýchá se, že zásoby mají být větší než v případě úvodní várky karet s Navi 21. To ovšem jistě více než vyváží obrovská poptávka hráčů a především těžařů a je velká otázka, zda se nějaké kusy vůbec dostanou na náš trh coby samostatně prodejné zboží. Jde totiž o naše prodejce a jejich značkové počítače, které by stejně jako v případě prvních RTX 3060 mohly mít přednost. 
 
 
 
Máme tu kartu vybavenou 12 GB paměti GDDR6 se 40 CU v GPU na 2424 MHz (Game Clock), kterému pomůže 96 MB Infinity Cache, přičemž TBP je 230 W. To zcela odpovídá informacím, které se o RX 6700 XT šířily v poslední době. Ale co výkon? 
 
 
AMD o této kartě mluví jako o hardwaru pro hraní v rozlišení 1440p, přičemž první benchmarky jsou určeny spíše pro ty, kteří mají v počítači ještě jednu ze starších karet od konkurence. AMD zde sděluje především to, že RX 6700 XT zvládne v 1440p moderní hry s průměrným framerate nad 60 FPS a ve vysoké kvalitě. 
 
 
Ale co konkurence? Není ani moc překvapivé, že AMD staví svou novou kartu především proti modelu RTX 3070, neboť dosud nejníže stojící Radeon RX 6800 z nové generace je o 80 dolarů dražší než 3070 (respektive by mohl být, ale to už je jiná písnička). Uvidíme, co na to nezávislé benchmarky. 
 
 
Karta bude dle AMD k dispozici od 18. března, a to za doporučenou cenu 479 USD, čili bude o 100 USD levnější než RX 6800 a o 20 USD levnější než RTX 3070, i když tyto informace dnes v podstatě nemají žádný význam. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek