Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD představilo nová APU Trinity v akci (video)

12.1.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD představilo nová APU Trinity v akci (video)
O nových APU firmy AMD s označením Trinity jsme se již několikrát zmiňovali, nejpozději v minulém měsíci. Jedná se o nástupce dnešních Llano, tedy A-Series, jež budou určeny pro mainstreamové notebooky a desktopy, přičemž na fotografii můžete...
O nových APU firmy AMD s označením Trinity jsme se již několikrát zmiňovali, nejpozději v minulém měsíci. Jedná se o nástupce dnešních Llano, tedy A-Series, jež budou určeny pro mainstreamové notebooky a desktopy, přičemž na fotografii můžete vidět notebookový čip v pouzdru BGA.

Trinity budou obsahovat dva moduly Piledriver (budou totiž založeny na architektuře Bulldozer) a k tomu nabídnou grafická jádra řady Radeon HD 7000M / 7000D pro DirectX 11.1. AMD na CES přitom demonstrovala desktopový počítač, jenž byl připojen ke dvěma monitorům, přičemž na jednom běžela v DirectX 11 hra DiRT 3 na vysoké detaily a druhá obrazovka ukazovala probíhající transkódování videa akcelerované pmocí GPU. Nebyla přitom použita žádná samostatná grafická karta, takže se o vše staralo pouze samotné APU Trinity.Jenomže poté zástupce firmy otevřel skříň, kde se neobjevila základní deska a jiné komponenty, ale 14" notebook, na jehož obrazovce navíc běželo video ve vysokém rozlišení. To už vypadá velmi zajímavě, stejně jako další zpráva o konkurenční technologii pro rozhraní Intel Thunderbolt, které bylo nepříliš originálně označeno za Lightning Bolt. Pracovat má přitom velmi podobně a jeho propustnost postačí pro zásobování čtyř HD displejů obrazovými daty a k tomu i několika zařízení připojených přes USB 3.0. Cena hubu s takovým rozhraním by se pak měla vejít do 40 USD.

Zdroj: techPowerUp