reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD představuje grafickou kartu FirePro S10000 pro HPC

, , aktualita
AMD představuje grafickou kartu FirePro S10000 pro HPC
Do profesionálního sektoru míří nová grafická karta AMD FirePro S10000, která má být první svého druhu překračující výkon jednoho TERAFLOPS v double-precision floating-point, díky čemuž se bude hodit především do řešení typu HPC (High-Performance...
AMD představuje grafickou kartu FirePro S10000 pro HPC
Do profesionálního sektoru míří nová grafická karta AMD FirePro S10000, která má být první svého druhu překračující výkon jednoho TERAFLOPS v double-precision floating-point, díky čemuž se bude hodit především do řešení typu HPC (High-Performance Computing). Konkrétně to je 1,48 TFLOPS v double-precision a 5,91 TFLOPS v single-precision.

AMD FirePro S10000 samozřejmě staví na architektuře Graphics Core Next (GCN) a využívá dva grafické procesory Tahiti. Oproti předchozím generacím i konkurenci slibuje kromě vyššího výkonu také vyšší výkon na watt. K dispozici má 6 GB paměti GDDR5, 384bitové rozhraní a podporuje také DirectGMA pro zlepšení komunikace mezi grafickými čipy a umožnění přímé komunikace se zařízeními na stejné sběrnici, tedy kompletně bez využití procesoru a hlavní paměti.

Samozřejmostí je podpora OpenCL využitelní pro aplikace CAD, CAE, software M&E, apod. Výkon této karty se tak dá využít v podstatě všude, kde je ho zapotřebí, tedy ve finančnictví, průzkumu naftových ložisek, aeronautice, vývoji automobilů, geofyzice, medicíně, obraně, atp.

Zdroj: TZ AMD
reklama
reklama
reklama