Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD představuje plnou řadu Radeon HD 7000M

26.4.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD představuje plnou řadu Radeon HD 7000M
Společnost AMD oficiálně představila ucelenou řadu mobilních grafických čipů Radeon HD 7000M, která konkrétně zahrnuje modely HD 7900M, HD 7800M a HD 7700M postavené na architektuře Graphics Core Next (GCN). Novinkou je zde technologie AMD...
Společnost AMD oficiálně představila ucelenou řadu mobilních grafických čipů Radeon HD 7000M, která konkrétně zahrnuje modely HD 7900M, HD 7800M a HD 7700M postavené na architektuře Graphics Core Next (GCN). Novinkou je zde technologie AMD Enduro, která má podobně jako NVIDIA Optimus na starosti automatické přepínání mezi hlavním grafickým čipem a integrovaným jádrem tak, aby to uživatel ani nepostřehnul. Důvod je u těchto mobilních čipů zřejmý - snížení spotřeby a vše kolem, co s tím souvisí.

Čipy jsou vyráběny 28nm technologií, využívají technologii power gating, která zajistí další úspory energie pomocí vypínání nepotřebných částí GPU a také tu je AMD ZeroCore, jež dokáže zajistit nulový odběr energie při deaktivaci čipu. Dále AMD zmiňuje např. App Acceleration, čili využití grafiky pro GPGPU a podporu OpenCL i DirecCompute, přehrávání videí si vezme na starost AMD HD Media Accelerator a nechybí ani Eyefinity a podpora DirectX 11.1.

Vedle toho firma AMD ještě oznámila, že ve spolupráci s Adobe Systems Incorporated umožní lepší využití svých grafických čipů v aplikacích od Adobe (Creative Suite6), a to včetně nového Photoshop CS6. Karty tak budou moci díky OpenCL akcelerovat zobrazovací funkce, atp.

Více o nových grafických čipech se dozvíte v prezentaci výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ AMD