OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(0)
Nyní už zbývá pouze fandit Intelu, aby se probral a přestal recyklovat. Co víc si může zákazník přát, než řádnou konkurenci.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(12) nízká(1)
Asi mne trochu i překvapilo, že na ukázaném procesoru je Made in China - může mi to prosím někdo osvětlit? Netušil jsem, že finální kompletace waferu bude právě tam.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(4)
Off topic - ty střevíce mne dostaly, hlavně v kombinaci se zbylým oblečením :). Dříve se tedy oblékala podstatně lépe. A docela mne překvapilo, jak za těch pouhých několik let viditelně celkově zestárla. No nikdo nemládneme, to je jasné.
Jinak AMD gratuluji, bude to velký komerční úspěch.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(9)
To je technicka hardware prezentacia, aj keby mala na sebe vrece, na hlave vrabčie hniezdo, nik by si to nevšimal :D
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(11) nízká(2)
Jak vidíte, všiml :). Ale je pravda, že jsem coby profesionální fotograf trošku deformovaný svou prací :). Je to žena, navíc CEO, plus velmi důležitá a nejspíše hodně sledovaná prezentačka. Že si toho nevšimnou ajťáci nebo náctiletí hráči/geekové, to samozřejmě chápu.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(10) nízká(1)
Je to žena s TECHNICKÝM vzdelaním. Teda rozumie tomu, čo jej firma vyrába.
Na rozdiel od vypatlaných zmrdov v oblekoch alebo zmrdiek v kostýmoch bez technického vzdelania vo vedení ostatných IT firiem.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(10) nízká(3)
Btw, já určitě nesleduji módu natolik, abych tušil, jestli to naopak není v Asii nový hit. A třeba pan Papermaster vypadá, že má prostě pohodolné obyč tenisky a je mu to fuk.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(4) nízká(0)
Módu nesleduji vůbec, takže také netuším, zda je teď v Asii IN střevíce na vysokém podpatku v kombinaci s tím zbylým, co má Lisa na sobě. Jen jsem tedy měl dojem, že Lisa žije odmala v USA. Pan papírový machr je sympaťák, ale oblečením vypadá, jako kdyby vylezl z hospody, to se na mne nezlobte :). Chyběl mi už jen sob (narážka na Deník Briodget Jonesové). Hlavní samozřejmě je, co mají v hlavě a tam můžu jen obdivovat.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
To vůbec nerozporuji, tohle je mi také hodně sympatické a fandím ji. Jen jsem si prostě při sledování té prezentace nemohl nevšimout i toho, čeho jsem si všiml :). Pořád je to ale žena, která navíc v minulosti (tedy z toho mála, co jsem viděl) byla oblečena mnohem lépe. Každopádně prezentačka byla výborná - k věci a to je hlavní. Ty střevíce na vysokých jehlách mne ale nenechali chladným :).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Zase ne všichni, viz třeba Jensen Huang z nvidie
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Dal som si vygoogliť jeho obrázky, ale v obleku som ho nenašiel. Teda jednu zo základných rozlišovacích charakteristík zmrda nespĺňa :-)
P.S.: Nie každý kto nosí oblek je zmrd, ale každý kto nosí oblek často, je s vysokou pravdepodobnosťou zmrd.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(1)
Čo si čakal, je na home office, niekto býva len v teplákoch.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Tak ještě že nepřišla v županu :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
to by tam ale musela namiesto seba poslat napr. Lucy Liu - Lucy je este o rok starsia ale rozdiel tam je vidiet hned na prvy pohlad :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Mna hodne prekvapil vykon amd karty to sa mi paci. Rovnako ma milo prekvapilo ze 5600X bude mat 65W oproti mojej 3600X s 95W, zatial to asi vidim na uppgrade z 3600X na 5600X vyssi vykon nepotrebujem, co sa tyka grafily tak GTX1070ti za 3070 alebo nieco od AMD ak bude daco dobre. V podstate mi je jedno aku grafiku budem mat ci Nvidiu alebo AMD, pouzivam karty od oboch aj ked je pravda ze poslednu AMD som mal 260X. Zvysena cena o 50 dolarov nie je az taky problem, nastat to uz muselo, vsetko ide hore. Ked si vezmete ze grafily este nedavno boli najdrahsie okolo 500€ a teraz cez 1000€. Pamatam si ked som za Volcano 3DFX Woodoo 2 12MB dal 8tisic SK a to uz bola bola pekna supa na tu dobu :-) Najlepsim pomerom cena vykon boli pre mna AMD HD4850 za cenu okolo 5tis sk bol paradny vykon a este pri Gainward GS sample + OC, doteraz ta karta funguje v pc ktory som pred X rokmi predal.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(1)
rozumim ze to je live, ale tech ze je tam trochu moc :D
> To by napovídalo, že že testovaná karta že zcela jistě překoná kartu RTX 2080 Ti a že by se mohla i přetahovat o prvenství s RTX 3080.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(4)
AMD ma dobre naslapnute, tie CPU vyzeraju paradne a ani BigNavi nevyzera vobec zle, porovnal som FPS s 3080 a je to viacmenej rovnake!
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(7) nízká(4)
Takže 6jádro za cenu současného 8jádra (něco přes 8tisíc), 8jádro za cenu současného 12jádra (kolem 12tisíc)... Uvidíme jaký bude výkon v max. multi zátěži. Tady by mohli být pořád v poměru cena/výkon výhodnější Zen 2. V hrách samozřejmě bude výhodnější nové 6jádro, než staré 8jádro za stejnou cenu.
Jinak pokud to testované Big Navi bylo to nejlepší, tak to asi odpovídá předpovědím - tedy někde mezi RTX 3080 a RTX3070. Fakt, že bude mít Big Navi 16GB je určitě důvod, proč Nvidia naplánovala RTX 3080 a RTX3070 s navýšenou pamětí.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Myslím že později vydají levnější verze bez označení X s nižším TDP cca 65W i pro osmijádro něco jako je ted 3700X
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Tak to navýšení kapacity paměti GDDR6X by se dalo očekávat i bez konkurenčního boje s AMD,
Micron prostě neměl na trhu 2Gb paměti, tak nVidia vzala to co bylo, jenže to by byl jen nevýrazný skok proti Turingu, tak později přijdou nové modely
A stejně tak je logické že nVidia přispěchá s 3080TiSUPER aby zaplnila to místo mezi 3080-3090
A pokud Big NAVI bude dotahovat na 3080 tak je logické že nVidia bude snižovat ceny celé generace
Kdo tedy prahne po GPU od nVidia měl by rozhodně počkat než se řadit do fronty pro aktuální 3080,
už jen kvůli snižujícím se cenám a pak taky lepším modelům ať už s více CUDA nebo vyšší kapacitou vram
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
sedmička je drahá, Lisa musí ísť nielen s výkonom hore, ale úmerne aj s cenou. Navi lacná nebude , Nvidia jednoznačne útočí cenami na trh AMD, tentoraz už AMD nepodlezie ceny , musí dorovnať výkon a možnosti v hrách . Už ma zaujíma iba výkon pri On RT. Uvidíme reakciu Intelu na procesory, očakávam zlacnenie hlavne poslednej generácie ktorá má prestrelené ceny.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(10)
To bych ani tak neřekl, 7nm jede už asi 2-3 roky a proces musí být perfektně odladeny,
zvýšení cen bych spíš přisuzoval vyšším maržím které si teď AMD může dovolit když konkurence zaostávat o 2 generace Ryzenů,
AMD taky chce vydělávat, a jak už bylo mnohokrát receno, dokonce z úst Lisi Su, AMD už nechce být ve všech případech ta nejlevnější firma která útočí cenovou politikou
Náklady na výrobu Ryzenů 5000 budou dost podobné ne-li i stejně jako pro výrobu Ryz.3000 a díky vyššímu výkonu teď můžou (když to řeknu hnusně) zákazníky trochu natáhnout, tak proč toho nevyužit a nezvýšil si čistý zisk
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Do skládačky mě chybí ještě R7 5700X s 95W TDP, jinak pěkné zlepšení snad ve všem. Benchmarky probíhaly na paměťových modulech s 3600MT/s a CL16. V CPU nejspíš použili i novější I/O čip a Infinity Fabric by mohla synchronně běžet na vyšších frekvencích než 3733, jak to má ZEN2.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(0)
Pěkné zlepšení ve všem, až na to nejpodstatnější, což je cena. +50 dolarů v každé kategorii (proti cenám při uvedení minulé generace, proti současným cenám je to ještě daleko více).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(10)
Mají špičkový produkt, který nemá konkurenci. Tak holt chtějí také dostat zaplaceno :) Ty bys snad dělal něco jiného?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(16) nízká(0)
Já jen reagoval na to "pěkné zlepšení snad ve všem". Z hlediska firmy je samozřejmě pozitivní, že se už nemá potřebu podbízet cenou. Z hlediska zákazníka to už tak pozitivní není.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(8)
Tak teď je míč na straně Intelu. Doufám, že přijdou s něčím lepším (byť silně pochybuju, že mají v rukávu něco jiného než opět hnát vyždímaný skylake na limity). Z krvavého konkurenčního boje vždy profituje zákazník. To by si měli zastánci obou táborů (a nejen na poli CPU) uvědomit a konečně přestat s těmi nekončícími hejty.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(10) nízká(1)
Minimálně dva roky bude mít Intel obrovský handycap v podobě výrobního procesu. A co bude PAK je ve hvězdách.. I slibuje za 2 roky "fantastický" 7 nm proces.. AMD dnes potvrdilo, že už příští generace pojede na 5nm. A to je pravděpodobně za rok. Takže za 2 bude Intelí "superprocesor" stát proti ještě pokročilejší generaci AMD, vyráběné něčím namakanějším než je 5nm od TMC.. I pokud připustím, že by Intelích 7nm MOHLO odpovídat TSMC 5nm, tak v lepším případě Intel jen doženwe ztrátu. Rozhodně tím nezíská žádný náskok.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(8) nízká(1)
Od Intelu žádný krvavý boj nečekejte. Nemá k němu důvod. AMD nemá takové výrobní kapacity, aby na něj nějak výrazněji zatlačila.
Jak z konkurenčního boje profituje zákazník, vidíme celkem jasně. Když Intel uváděl Sandy Bridge, proti kterému AMD nic nemělo, tak top model stál při uvedení 317 dolarů. Když dneska AMD uvádí v konkurenčním prostředí novou řadu čipů, tak nejlevnější z nich stojí 299 dolarů. Zákazníci chrochtají blahem a pochvalují si, jak z toho konkurenčního boje profitují, že?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(12)
Tak kapacity jsou něco, co se dá dost jednoduše navýšit (a děje se tak), přičemž AMD ukrajuje intelu ve všech segmentech (někde méně, někde více). Přístup "konkurence je dost malá na to, aby nás ohrozila" položil už nejednu firmu...
Co se týče konkurenčního boje, nevím proč sem cpete sandy bridge. Jednak už je to 10 let (inflace si něco vezme) a jednak je ta výkonnost úplně někde jinde. Jak to vypadá bez konkurence jsme viděli v pre Ryzenovské době. Nebýt úspěchu ryzenů (budeme-li třeba předpokládat, že by ryzeny dopadly jako bulldozery), o výkonu Comet lake bychom si mohli nechat zdát :) Na ty hodnoty bychom se dostali tak za dalších 5 generací.
Plus tedy pochybovat o tom, že je tržní prostředí (víceméně) monopolní pro zákazníky stejně výhodné jako prostředí, kde se dvě firmy snaží získat co největší podíl na trhu, svědčí jen o tom, že jste buď na drogách, jste prostě jen mimo realitu nebo máte zapotřebí se hádat s kýmkoli a o čemkoli.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(11) nízká(0)
Ono by stačilo, kdyby RadecekH ke každému příspěvku přidával disclaimer, že je akcionářem Intelu :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(7) nízká(0)
Právě proto vidím, že od té doby, co se AMD vrátilo do sedla, tak Intelu začal růst nebývale obrat a zisky. A právě proto, že sleduju výkazy Intelu, vidím, že vykazuje stále vyšší průměrné prodejní ceny čipů.
A když už máte potřebu sdělovat, že jsem akcionářem Intelu, taky byste měl dodávat, že mi v počítači šlape Ryzen 3900X, takže nemám sebemenší problém ocenit "konkurenční" produkt.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(9)
Zisky Intelu, ale nemaji moc co do cineni s tim, ze se AMD vratilo zpatky do hry. Intel by mel ty zisky minimalne stejne, potazmo jeste vetsi o to, o co je AMD stacilo aspon pripravit. Pausalni zvyseni o 50$ se mi taky nelibi. Cekal bych, ze bude vic odstupnovane a u levnejsiho chipu melo byt mensi. Naopak Top 5950X mohla byt drazsi. Ale jinak diky AMD je tady pokud nepocitam 5 generaci, obrovske navyseni vykonu za stejne penize, ve srovnani s lety 2012 - 2017 za doby vlady Intelu. Takze pozitivni dopad AMD na trh jako takovy se neda poprit.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Kdyby nebyla konkurence, tak by Intel nemohl zvyšovat ceny, takže by tolik nerostly ani zisky. Ale když konkurence ceny dobrovolně zvyšuje, může se na tom svést i on.
To vaše obrovské navýšení výkonu za posledních 10 let u AMD je stále menší, než za předchozích 10 let (kdy navíc ještě ceny klesly). Takže o nějakém popírání přínosu bych raději nemluvil.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(9)
Se nezlobte, ale Vas prixpevek nedava alespon mne vubec smysl. Monopolni Intel, ktery doslova dojil bezinovacne, bez narusu vykonu trh nekolik let v kuse, mohl zdrazit diky tomu, ze prislo AMD, ktere jeho ceny v roce 2017 napriklad za 6jadro srazilo temer na polovinu...LOL
Vy tomu zase davate
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Někteří lidé nechtějí věřit číslům, ale hrozně rádi věří pohádkám. Ale prosím, klidně si dál myslete, že to ve světě funguje tak, že když je monopol a dojí se, tak jsou zisky menší, než když monopol není a inovuje se.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(8)
ja nemam problem s vasimi prispevky, pokud davaji smsyl a nebo jsou necim podlozeny co dava smysl. Ale v tomto pripade tam nic, co by Vase tvrzeni podporovalo opravdu nevidim. Naopak jsem Vam dal celkem zjevny a jasny priklad toho, ze AMD naopak podstatne srazilo ceny Intelu. To ze cena CPU v desktopu v retail segmentu stoupla, to nerozporuji. Minimalne tedy maximalni cena za CPU, ala 1800x,.... 10900, 3900x az 3950x. ALe tyhle ceny jsou spojene s narustem vykonu, ktery tady neexistoval a nebyt AMD tak ani v soucasne dobe neexistje. Zakladat na tomhle to, ze Intelu rostou globalne zisky..ja v tom opravdu spojitost nevidim.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Takové navýšení produkce, aby to Intel bolelo, je záležitost stavby továren TSMC za desítky miliard dolarů v horizontu několika let. A ano, TSMC své kapacity navyšuje, ale rozhodně ne takovým tempem, aby dokázali suplovat tu výrobní kapacitu, kterou má dneska Intel. Navíc to navyšování kapacity nestojí ani tak na penězích, ale na kapacitě ASML. A o to navyšování kapacit TSMC se svádí cenový boj mezi těmi návrháři čipů, mimojiné, i Intelem.
Zatím Intel roste rychleji, než AMD (a absolutních číslech), takže zatím nemůžete moc mluvit o nějakém ukrajování, spíše v brždění růstu.
S těmi cenami vám moc nerozumím. Že za 10 let vyrostl výkon, je snad naprosto jasné, to platilo snad vždycky. Ale zatím v minulosti nikdy nerostly ceny těch procesorů takovým tempem, jako dneska. Naprosto zmizel lowendový segment, který je suplován o několik generací staršími čipy. Tohle nikdy nebylo. Vždycky firmy hned nebo skoro hned uváděly na jedné straně highend, na druhé straně lowend na stejné výrobní technologii se stejnou výbavou. Dneska jsme v situaci, kdy AMD (pravděpodobně právě kvůli těm nedostatečným výrobním kapacitám) uvádí jen ten výkonnější segment.
Co se týče toho vašeho monopolního vs tržního prostředí, nějak vám unikl fakt, že dneska žádné konkurenční prostředí neexistuje, jednoduše proto, že zbyli dejme tomu tři výrobci (TSMC, Samsung a Intel) a všichni jedou víceméně na plnou výrobní kapacitu. O tom, že existuje jen jedno ASML, které všem třem dodává osvitové jednotky, ani nemluvě.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(7)
To je zajímavý postřeh, já bych dodal, že ten Sandy Bridge bylo 4 jádro s HT s maximálním boostem 3,8 Ghz vydané 24/10/2011. Poslední generace Intelu před vydáním Ryzenu byl Kaby Lake, 4 jádro s HT s boostem 4,5 Ghz za 350$ vydané 3/1/2017. Takže za 5,5 roku dokázal Intel zvýšit max. frekvenci o 700Mhz... a to je vše. A tak to je, když žádná konkurence není...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(7) nízká(0)
hlavne aby na tom svinsky intel poradne trhnul tak pridaval piny a menil sockety pro cpu, ktere se nikam neposunuly...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
Pokud těch +50 dolarů zaručí, že budou procesory i normálně dostupné ke koupi, zase bych to zdražení tak dramaticky neprožíval.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(9) nízká(0)
Nutno podotknout, že tu je věc jako inflace. Díky tomu že peníze ztrácí (děkujeme centrálním bankám :-( ) na hodnotě dochází k tomu, že když CPU je uvedeno za stejnou cenu jako loni, tak reálně je levnější než loni. Občas se kvůli tomu zdražit musí a při tomhle výkonostním růstu to není marketingově sebevražda.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Ovšem z pohledu zákazníka hraje spíše roli to, zda se úměrně tomu zvýšila i jeho kupní síla :). Přesnější by asi bylo uvést, že zvýšením cen si AMD třeba kompenzuje vyšší náklady (vývoj, výroba...). Je ovšem otázka, zda náklady byly/jsou skutečně vyšší než u minulé generace nebo AMD prostě chce jen vyšší zisk, když má nyní pole volné. To se nedozvíme.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(2)
S tím bych si dovolil nesouhlasit:
AMD dělá triky, že čip CPU dělí na alespoň 2 části a IO část má primitivnějším procesem, u Ryzen 9 a vyžších mají více menších čipletů, čímž si pomohly s vítěžností taky. Tím získaly odklady dopadů zdražování výrobních procesů, ale odklad není zrušení a tak někdy zdražit musely. Viz růst ceny za wafer :-)
https://www.tomshardware.com/news/tsmcs-wafer-prices-revealed-300mm-wafer-at-5nm-is-nearly-dollar17000
Další věcí je to, že TSMC nestíhá vyrábět (i přesto že jim tam už nepřekáží huawey). Zdražení je typická (a prospěšná) reakce trhu na nedostatek a AMD z toho chce mít taky svůj díl aby vše nesežraly spekulanti a obchodníci :-)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(4) nízká(0)
Jasně, už jsem se dočetl, že TSMC je čím dál dražší, protože vede peloton. Ale zdražení o cca 50 dolarů v retailu za procesor, jak tu zaznělo, to není úplně málo. Takže se opravuji :) -> ``těžko zjistíme, kolik z toho navýšení retailové ceny činí zdražení výroby TSMC a kolik z toho činí prosté případné navýšení zisku AMD.`` OK? :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Nikoliv jen proto že vede peleton, ale také proto že výrobní procesy jsou čím dál náročnější. No těžko zjistíme. Ale tak jako tak, růst cen je reálně prospěšné, protože zdražení top produktů na trhu normální je.
Naopak bych ocenil trochu větší zdražení - zaváděcí cenu s tím že cena by postupně klesala klesla teprve na ty teď deklarované - současné ceny. Protože beztak zase nebudou stíhat uspokojovat počáteční poptávku a na trhu by nebyl takový nedostatek, ale tohle budou částečně dělat spekulanti a obchodníci, takže poptávku růstem cen lehce zbrzdí oni, což je prospěšná činnost.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
Jenze ber v potaz, ze AMD pouziva stale 7nm, zabehnutou technologii bez EUV ktera starnutim urcite nezdrazuje, takze i kdyz neznam jake maji smlouvy s TSMC pochybuju, ze je na vyrobu Zen3 drazsi nez byl Zen2 ... holt Intel ted neni konkurence, tak si to muzou dovolit, pokud by tu byl nejaky konkurent na 10nm tak urcite ty ceny tak vysoky nebudou.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Nekonkurenceschopnost intelu samozřejmě bude část příčin růstu ceny, ale i nedostatek kapacit TSMC může vést ke zdražení i starších procesů a pak AMD potřebuje cash na to aby si mohly předplatit a rezervovat kapacitu ne těchhle CPU, ale té následující generace. Obecně, to že AMD nezdražovalo dřív se projevilo tím, že se jim ztenčovaly zisky. to teď narovnávají zpětně. Bude tam hrát roly více faktorů a kdŽ se tak jako tak nestíhá vyrábět, zdražení není jen logická věc, ale i ta eticky zprávná, protože tím omezí nedostatek nových CPU na trhu.
Což je i to co se mělo stát i s rouškama, ale vláda omezila růst cen a dopadlo to nedostatkem.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(2)
chlapi a na to myslite, ze na trhu su stale ryzeny 1. generacie a treba ich vypredat? 3. generacia tiez prisla "len nedavno" aky zmysel by malo teraz uviest r5600 za 200€, ked 3600 stoji 190? Aby ti vsetky 3600vky zostali na sklade? AMD nieje intel, ze preznaci "staru i5ku" a zrazu pasuje do inej patice a vola sa i3
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Asi dost lidí doufalo, že uvedením nové generace trošku spadnou ceny i té předešlé.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Ono to nejspis spadne, nejpozdeji po novem roce :)
AMD se chce trosku napakovat v ramci moznosti a zaroven nechce, aby ceny Zen2 spadly. Na jare, to ale uz pujde dolu.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Já mám spíš obavy, aby nespadla naše koruna a kupní síla ještě mnohem víc...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)