www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší radeonové ovladače i pro W11 a s funkcí automatického taktování

AMD přináší radeonové ovladače i pro W11 a s funkcí automatického taktování
, , aktualita
Společnost AMD vypustila do světa novou zásadní verzi grafických ovladačů, a sice Radeon Software Adrenalin 21.9.1. Ty nám přináší důležité novinky, a to především Auto Overclocking a také už konečně oficiální podporu nových Windows. 
K oblíbeným
reklama
Radeon Software Adrenalin 21.9.1 tak už oficiálně podporují systém Windows 11, přičemž Intel jej podporuje od července v ovladačích 30.0.100.9684 a nedlouho poté přišla se svými GeForce Game Ready 471.41 WHQL i NVIDIA, čili AMD reagovalo až nyní. Uživatelé, kteří si zkouší zatím jednu ze zkušebních verzí systému Windows 11 si už tak konečně mohou nainstalovat plně podporovaný Radeon Software s funkcemi jako Radeon Boost, Radeon Anti-Lag a dalšími. 
 
 
Další novinka je právě funkce Auto Overclocking, která je určena pro PC vybavené grafikou Radeon RX 6000 a procesorem Ryzen 5000. Z tiskové zprávy a informací na blogu přitom vyplývá, že budeme potřebovat obě tyto komponenty, aby se nám vůbec ukázala záložka Tuning, kde je k dispozici nastavené funkce automatického přetaktování. 
 
- klikněte pro zvětšení -   
 
Auto Overclocking má totiž za úkol taktovat najednou procesor i grafickou kartu, ale proč tomu tak je, co si od toho máme slibovat a jaké jsou reálné výhody automatického taktování obou těchto komponent najednou, to si můžeme leda domyslet, protože od AMD se to bohužel nedozvíme, natož aby bylo přichystáno alespoň pár benchmarků. Pokud ale máme jen procesor Ryzen 5000, pro něj je tu vlastní záložka pro ladění výkonu. 
 
Na zaslaný dotaz nám ale zástupce firmy odpověděl, že výhoda funkce Auto Overclocking je v podstatě jen ta, že máme možnost taktovat CPU i grafickou kartu z prostředí jedné záložky. Nejde tak o žádnou kooperaci či nastavení jedné komponenty dle druhé a výsledky taktování závisí prostě na obvyklých faktorech (kvalita konkrétního hardwaru, napájení, chlazení, typ zátěže).
 
Vedle toho nové ovladače přinášejí také rozšířenou podporu FidelityFX Super Resolution (celý seznam her je zde), a to s těmito přírůstky:
 • A Chinese Ghost Story
 • Arcadegeddon
 • Black Desert
 • Chernobylite
 • Dota 2
 • Edge of Eternity
 • Elite Dangerous: Odyssey
 • Marvel’s Avengers
 • Myst
 • Necromunda: Hired Gun
 • NiShuiHan
 • Resident Evil Village
 • The Medium
 • Vampire: The Masquerade – Bloodhunt
Máme tu také také podporu funkce Smart Access Memory i pro Radeony RX 5000, pokud je ovšem provozujeme na procesoru AMD Ryzen 5000 nebo některých Ryzen 3000 a desce s čipsety série AMD 500. Ale opět, které ony některé procesory Ryzen 3000 to jsou, to se nedozvíme ani z tiskové zprávy, ani z blogu a ani z poznámek k novým ovladačům.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů