www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší radeonové ovladače i pro W11 a s funkcí automatického taktování

AMD přináší radeonové ovladače i pro W11 a s funkcí automatického taktování
, , aktualita
Společnost AMD vypustila do světa novou zásadní verzi grafických ovladačů, a sice Radeon Software Adrenalin 21.9.1. Ty nám přináší důležité novinky, a to především Auto Overclocking a také už konečně oficiální podporu nových Windows. 
K oblíbeným
reklama
Radeon Software Adrenalin 21.9.1 tak už oficiálně podporují systém Windows 11, přičemž Intel jej podporuje od července v ovladačích 30.0.100.9684 a nedlouho poté přišla se svými GeForce Game Ready 471.41 WHQL i NVIDIA, čili AMD reagovalo až nyní. Uživatelé, kteří si zkouší zatím jednu ze zkušebních verzí systému Windows 11 si už tak konečně mohou nainstalovat plně podporovaný Radeon Software s funkcemi jako Radeon Boost, Radeon Anti-Lag a dalšími. 
 
 
Další novinka je právě funkce Auto Overclocking, která je určena pro PC vybavené grafikou Radeon RX 6000 a procesorem Ryzen 5000. Z tiskové zprávy a informací na blogu přitom vyplývá, že budeme potřebovat obě tyto komponenty, aby se nám vůbec ukázala záložka Tuning, kde je k dispozici nastavené funkce automatického přetaktování. 
 
- klikněte pro zvětšení -   
 
Auto Overclocking má totiž za úkol taktovat najednou procesor i grafickou kartu, ale proč tomu tak je, co si od toho máme slibovat a jaké jsou reálné výhody automatického taktování obou těchto komponent najednou, to si můžeme leda domyslet, protože od AMD se to bohužel nedozvíme, natož aby bylo přichystáno alespoň pár benchmarků. Pokud ale máme jen procesor Ryzen 5000, pro něj je tu vlastní záložka pro ladění výkonu. 
 
Na zaslaný dotaz nám ale zástupce firmy odpověděl, že výhoda funkce Auto Overclocking je v podstatě jen ta, že máme možnost taktovat CPU i grafickou kartu z prostředí jedné záložky. Nejde tak o žádnou kooperaci či nastavení jedné komponenty dle druhé a výsledky taktování závisí prostě na obvyklých faktorech (kvalita konkrétního hardwaru, napájení, chlazení, typ zátěže).
 
Vedle toho nové ovladače přinášejí také rozšířenou podporu FidelityFX Super Resolution (celý seznam her je zde), a to s těmito přírůstky:
 • A Chinese Ghost Story
 • Arcadegeddon
 • Black Desert
 • Chernobylite
 • Dota 2
 • Edge of Eternity
 • Elite Dangerous: Odyssey
 • Marvel’s Avengers
 • Myst
 • Necromunda: Hired Gun
 • NiShuiHan
 • Resident Evil Village
 • The Medium
 • Vampire: The Masquerade – Bloodhunt
Máme tu také také podporu funkce Smart Access Memory i pro Radeony RX 5000, pokud je ovšem provozujeme na procesoru AMD Ryzen 5000 nebo některých Ryzen 3000 a desce s čipsety série AMD 500. Ale opět, které ony některé procesory Ryzen 3000 to jsou, to se nedozvíme ani z tiskové zprávy, ani z blogu a ani z poznámek k novým ovladačům.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari
Jony Ive pracoval 27 let pro Apple, kde stál za designem mnoha produktů této značky. Před dvěma lety založil vlastní firmu LoveFrom a jedním z dalších zákazníků bude legendární automobilka Ferrari.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů
Dle listu Taiwan News se mezi zástupci Tchaj-wanu a Indie živě diskutuje o stavbě továrny, jakou by jistě ihned uvítali i evropští průmyslníci. Jde totiž o provoz pro výrobu čipů určených vedle 5G technologií i pro automotive.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe
Dle Lisy Su ze společnosti AMD budeme pociťovat nedostatek produktů založených na počítačových čipech ještě v první půli příštího roku a během druhé půle by už měl tento problém ustupovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní
Nedávno jsme se podívali na téma kompatibility nejoblíbenějších her platformy Steam s konzolí Steam Deck, která má ještě letos dorazit na trh. A zjistili jsme, že pokud je nějaká hra nekompatibilní, pak za to zpravidla může anticheatovací ochrana.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ukázal se Radeon RX 6600 od Sapphire za 590 eur Ukázal se Radeon RX 6600 od Sapphire za 590 eur
Už v půlce října přijde čas na nový Radeon RX 6600, který doplní řady moderních karet AMD s RDNA 2 a možná se stane nejlevnějším modelem aktuálních generací, tedy samozřejmě pouze teoreticky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek