AMD přináší update pro čipovou sadu 690G

AMD přináší update pro čipovou sadu 690G
, , aktualita
Čipová sada AMD 690G se v deskách teprve ohřála a již ji čeká update, který výrazně zvýší její schopnosti a to prakticky zdarma. Vše je způsobeno novým BIOSem, který společnost brzy dá k dispozici. Ten přinese hardwarovou podporu pro standardy...
K oblíbeným
reklama
Čipová sada AMD 690G se v deskách teprve ohřála a již ji čeká update, který výrazně zvýší její schopnosti a to prakticky zdarma. Vše je způsobeno novým BIOSem, který společnost brzy dá k dispozici. Ten přinese hardwarovou podporu pro standardy a kodeky MPEG-2, VC-1 a H.264 a umožní tak dekódování HD videa v rozlišení až 1080p.Nic ale není úplně zdarma – pro dekódování videa v rozlišení 1080p použitím MPEG-2 kodeku je třeba dvoujádrový procesor s taktem nejméně 1,8 GHz (3600+), pro použití VC-1 již musí být čip taktován alespoň na 2,2 GHz (4400+) a konečně pro H.264 je třeba 2,4GHz model (4800+). Kdo nevlastní potřebný procesor má ještě naději na ušetření peněz – nový BIOS přináší také možnost nastavení násobiče procesoru a HyperTransportu i možnost změny napětí procesoru, tedy kompletní balík nastavení pro přetaktování. Aby toho nebylo málo, integrovaná grafická karta půjde přetaktovat také, dle AMD až o 100 MHz, při nejvyšším taktu ale asi bude nutno investovat do chlazení.

Zdroj: The Inquirer
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek