reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD připravuje dvoujádrový Radeon HD 7990

, , aktualita
AMD připravuje dvoujádrový Radeon HD 7990
Nedlouho po představení Radeonů HD 7970 a HD 7950 AMD vypustí do prodeje i dvoujádrové řešení jménem Radeon HD 7990, což je grafická karta používající nové grafické jádro Tahiti založené na architektuře Graphics Core Next. Prodávat se údajně...
AMD připravuje dvoujádrový Radeon HD 7990
Nedlouho po představení Radeonů HD 7970 a HD 7950 AMD vypustí do prodeje i dvoujádrové řešení jménem Radeon HD 7990, což je grafická karta používající nové grafické jádro Tahiti založené na architektuře Graphics Core Next.

Prodávat se údajně začne koncem první čtvrtletí příštího roku, přičemž používat bude nejspíše dvě grafická jádra Tahiti XT, která budou dohromady spojena pomocí CrossFireX. V tomto případě by karta disponovala 64 výpočetními jednotkami, 4096 Stream procesory, 256 texturními jednotkami a 64 jednotkami ROP.
Každé z těchto jader je vybaveno 384bitovou paměťovou sběrnicí a 3 GB GDDR5 paměti. To dává pro celou kartu dohromady 6 GB. Takty zůstávají prozatím neznámé. Předpokládá se ale, že je bude společnost AMD muset snížit z 925 MHz (jádro) a 1 375 MHz (paměť), což jsou frekvence, na kterých funguje Radeon HD 7970. To vše za účelem snížení spotřeby elektrické energie a tepelného vyzařování.

Díky technologii ZeroCore navíc karta dokáže úplně vypnout své druhé jádro, pokud jeho výkon není zapotřebí. Cena nebyla oznámena, ale s ohledem na to, že jednojádrový Radeon HD 7970 se bude prodávat za €420, tak levná téměř určitě nebude.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
reklama
reklama