www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prodlouží život značce Athlon

AMD prodlouží život značce Athlon
, , aktualita
Procesory AMD Athlon známe již téměř deset let a tato značka se již stačila vystřídat mezi několika různými jádry. Nyní se AMD rozhodlo prodloužit život Athlonů pomocí procesorů označených kódovými názvy Regor, Rana a Propus. Jedná se o...
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Athlon známe již téměř deset let a tato značka se již stačila vystřídat mezi několika různými jádry. Nyní se AMD rozhodlo prodloužit život Athlonů pomocí procesorů označených kódovými názvy Regor, Rana a Propus. Jedná se o dvoujádrové, tříjádrové a čtyřjádrové modely vyrobené 45nm procesem.AMD Athlon X4 série 600 (Propus) budou čtyřjádrové modely s podporou pamětí DDR2, či DDR3 (v závislosti na pouzdře), 2 MB L2 cache (512 kB na jádro). Pak to budou Athlon X3 série 400 (Rana), tedy tříjádrové verze rovněž s podporou pamětí DDR2, či DDR3 a 1,5 MB L2 cache (tudíž také 512 kB na jádro). A nakonec to budou AMD Athlon X2 série 200 (Regor) - dvoujádrové čipy s 1 MB L2 cache na jádro a stejnou podporou pamětí.

Nová tříjádra a čtyřjádra značky Athlon se mají na trhu objevit v dubnu příštího roku, zatímco dvoujádra až v červnu. Všechny tyto modely pak mají pracovat v úzkém rozmezí 2,7 - 2,8 GHz. Všechny tyto informace však pocházejí z neoficiálních zdrojů, takže na potvrzení ze strany výrobce si ještě počkáme.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková