www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prodlouží život značce Athlon

AMD prodlouží život značce Athlon
, , aktualita
Procesory AMD Athlon známe již téměř deset let a tato značka se již stačila vystřídat mezi několika různými jádry. Nyní se AMD rozhodlo prodloužit život Athlonů pomocí procesorů označených kódovými názvy Regor, Rana a Propus. Jedná se o...
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Athlon známe již téměř deset let a tato značka se již stačila vystřídat mezi několika různými jádry. Nyní se AMD rozhodlo prodloužit život Athlonů pomocí procesorů označených kódovými názvy Regor, Rana a Propus. Jedná se o dvoujádrové, tříjádrové a čtyřjádrové modely vyrobené 45nm procesem.AMD Athlon X4 série 600 (Propus) budou čtyřjádrové modely s podporou pamětí DDR2, či DDR3 (v závislosti na pouzdře), 2 MB L2 cache (512 kB na jádro). Pak to budou Athlon X3 série 400 (Rana), tedy tříjádrové verze rovněž s podporou pamětí DDR2, či DDR3 a 1,5 MB L2 cache (tudíž také 512 kB na jádro). A nakonec to budou AMD Athlon X2 série 200 (Regor) - dvoujádrové čipy s 1 MB L2 cache na jádro a stejnou podporou pamětí.

Nová tříjádra a čtyřjádra značky Athlon se mají na trhu objevit v dubnu příštího roku, zatímco dvoujádra až v červnu. Všechny tyto modely pak mají pracovat v úzkém rozmezí 2,7 - 2,8 GHz. Všechny tyto informace však pocházejí z neoficiálních zdrojů, takže na potvrzení ze strany výrobce si ještě počkáme.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře