reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD prý chystá nový Radeon HD 7990 pod označením Malta

5.3.2013, Jan Vítek, aktualita
AMD prý chystá nový Radeon HD 7990 pod označením Malta
V říjnu minulého roku společnost AMD završila svou rodinu grafických čipů Southern Islands kartou Radeon HD 7990 "New Zealand", i když nedala k dispozici referenční design daného SKU, a tak výrobci PowerColor, VTX3D a Club 3D vypustili na...
V říjnu minulého roku společnost AMD završila svou rodinu grafických čipů Southern Islands kartou Radeon HD 7990 "New Zealand", i když nedala k dispozici referenční design daného SKU, a tak výrobci PowerColor, VTX3D a Club 3D vypustili na trh své vlastní verze dané karty. Ty nesly dvě GPU Radeon HD 7970, celkově 6 GB paměti, přičemž GPU bylo taktováno na 950 MHz a paměti na 5,5 GHz.

Asus se následně připojil se svou specialitkou ROG ARES II, kterou můžeme považovat za dosud nejvýkonnější herní grafickou kartu na světě se svými 1100MHz Radeony HD 7970 a 6GHz pamětí, ovšem cena je astronomických 1600 USD. Následovala nejvýkonnější jednočipová karta dneška - NVIDIA GeForce GTX Titan a nyní už přichází na řadu novinka v podání AMD, která by se měla postavit právě kartě Titan a také GTX 690.

Ve známost vstupuje pod označením Radeon HD 7990 "Malta", takže je jasné, že půjde o dvoučipovou kartu a AMD by pro ní mělo hledat něco více než standardní takty 925/950/1350 MHz (GPU, GPU Boost, paměti), a to nejspíše přes 1000 MHz. S kartami New Zealand má Malta mít společnou jednu věc, a sice to, že AMD také nevydá referenční design. Ve skutečnosti bychom ji tak mohli považovat za něco jako Radeon HD 7970 GHz Edition, ale ještě uvidíme, jaké budou její specifikace.

Zdroj: techPowerUp
reklama