www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD prý jedná s AIB partnery o výrobě nereferenčních RX 6900 XT

AMD prý jedná s AIB partnery o výrobě nereferenčních RX 6900 XT
, , aktualita
Společnost NVIDIA si připravila vzhledem k posledním generacím trošku zvláštní absolutní hi-end v podobě GeForce RTX 3090. Ta je a není nástupcem starých TITANů a platí pro ni kupodivu i to, že ji mohou ve svých verzích vyrábět AIB partneři. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se tak rozhodla, že žádnou ze svých nových GeForce Ampere nebude nabízet exkluzivně jen ve svém provedení. AMD však dle starších zpráv plánovalo přijít s vlastním hi-endem v podobě nového Radeonu RX 6900 XT (dříve označovaný i jako RX 6800 XTX) pouze v jedné vlastní a exkluzivní podobě. To potvrzuje i nová zpráva od Andrease Schillinga ze serveru HardwareLuxx, který hlásí, že AMD aktuálně se svými AIB (Add-in Board) partnery jedná o tom, zda jim přece jen neumožní přijít s jejich vlastními designy karet. 
 
 
Pokud by AMD nabízelo jen své verze Radeonu RX 6900 XT, pak je jasné, že peníze z jejich prodeje by šly jen do jeho kapsy. Na druhou stranu by ale zákazníci mohli očekávat, že půjde jen o základní verze karet s výchozím TBP, odpovídajícím napájením, chlazením atd. 
 
Jestliže ale AMD svým partnerům umožní vyrábět jejich verze, je jasné, že ti u doporučených či referenčních specifikací nezůstanou. Připraví i modely s posíleným napájením, vyšším limitem spotřeby, výkonnějším chlazením a pak i vyložené speciály s vodními bloky. Díky tomu by se zase AMD mohlo těšit ze schopnosti lépe konkurovat hi-endu NVIDIE, zvláště když TBP karet RX 6800 XT a RX 6900 XT je shodných 300 W, takže k dorovnání limitů konkurenčních karet ještě zbývá slušná rezerva. 
 
Radeon RX 6900 XT byl ohlášen na 8. prosince, čili do jeho vypuštění zbývá ještě téměř 6 týdnů. Pokud by se tak o možnosti připravit různé verze od AIB výrobců rozhodlo brzy, pak ty by nemusely být daleko v závěsu za modelem od AMD, alespoň co se týče verzí využívajících původní PCB. Ale uvidíme, o čem se AMD s výrobci dohodne a zda se tato spolupráce náhodou neomezí jen na možnost nalepit si svou značku na jinak identické karty, což by byla škoda. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika? GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika?
Společnosti AMD a NVIDIA začaly nabízet na trhu karty, které sice pokračují v cenových šlépějích předchozích generací, ale nabízejí mnohem více výkonu, a tedy i lepší poměr výkonu a ceny. A nová RTX 3060 Ti v tomto ohledu vypadá možná nejlépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan
Rádiová observatoř Arecibo byla letos už dříve dvakrát poškozena vinou přestárlých lan držících anténu nad reflektorem. Opravu už jsme očekávat nemohli, neboť by byla příliš nebezpečná a nyní se ukázalo, že tyto obavy nebyly přehnané.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč
NVIDIA dnes představila novou grafickou kartu GeForce RTX 3060 Ti, která se oficiálně dostane na trh zítra odpoledne. Ceny dle tiskové zprávy začínají na 11.499 Kč či 419 eurech a své verze nabídne řada AIB partnerů.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470 MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470
MSI rovněž nečeká až na začátek příštího roku a už nyní přináší majitelům starších desek podporu procesorů AMD Ryzen 5000. Týká se to zatím prvních modelů MSI s čipovými sadami AMD B450 a X470. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer
Před několika lety jsme se mohli trošku obávat o osud her určených pro jednoho hráče. Herní společnosti objevily slasti hromadně multiplayerových her a především tzv. live service. Sony ale nyní hlásí, že hry pro jednoho jsou stále oblíbenější. 
Včera, aktualita, Jan Vítek