www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon R9 380X: plná Tonga se chystá na listopad

AMD Radeon R9 380X: plná Tonga se chystá na listopad
, , aktualita
AMD Radeon R9 380X bude představovat vůbec první kartu, která využije plně vybavený grafický čip Tonga, respektive tedy Antigua. Můžeme mluvit o Antigua XT, jenž má na příslušné kartě dorazit příští měsíc.
K oblíbeným
reklama
Dříve se tedy mluvilo o tom, že AMD Radeon R9 380X dorazí na trh již v tomto měsíci, ale to už se s nejvyšší pravděpodobností nestihne. Objevit se ale má už v tom příštím, což potvrdil již jeden z partnerů firmy AMD, společnost Powercolor.

Na stránkách firmy Powercolor bylo také potvrzeno, že tato karta bude mít 256bitové rozhraní a už předtím bylo jasné, že Radeon R9 380X bude využívat GPU s architekturou GCN 1.2 a plných 2048 Stream procesorů, vedle toho 128 texturovacích jednotek (TMU) a nakonec 32 rasterových jednotek (ROP).

Co se týče pamětí, základem budou 4 GB GDDR5 RAM, které této kartě budou muset stačit, však stejnou kapacitu má i dnešní hi-end AMD v podobě karet Fury. Tam je to ale dané omezením ze strany první generace pamětí HBM. Mezi obrazové výstupy patří Dual-Link DVI, HDMI 1.4 a Display Port 1.2. Samozřejmostí je podpora API Vulkan a DirectX 12 a vedle toho tu máme podporu XDMA CrossFire a můžeme mluvit o osmi jednotkách ACE (Asynchronous Compute Engines).

Antigua XT by měl mít TDP kolem 200 a 220 W, to vzhledem ke 190W TDP Radeonu R9 380 a můžeme očekávat, že díky podobnému designu obou karet budou mít AIB partneři firmy AMD rychle připraveny různé verze nové karty s různými chladiči. AMD se může také těšit na to, že obsadí segment trhu, pro který NVIDIA nemá konkurenci, pokud se tedy splní to, že R9 380X přijde s cenou 249 USD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář