www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD RDNA 3 se rýsuje: mainstreamové Navi 33 s 80 CU?

AMD RDNA 3 se rýsuje: mainstreamové Navi 33 s 80 CU?
, , aktualita
Dobře víme, že NVIDIA vypustí na trh novou generaci grafických karet v příštím roce a AMD by jí mělo vyjít vstříc pomocí svých karet založených na RDNA 3. A zatím se dle údajných 80 CU nekoná žádná senzace, alespoň na první pohled.
K oblíbeným
reklama
Grafické karty AMD s RDNA 2 jsou na trhu od konce minulého roku, ale s dostupností je to špatné, i když AMD slibuje, že v druhé polovině tohoto roku se situace výrazně zlepší. To ale pochopitelně nezávisí jen na něm, takže uvidíme, v každém případě dnes ještě není na trhu celá řada Radeonů RX 6000, neboť čekáme alespoň na jeden další model a na novou řadu ještě nenastal čas. 
 
 
Dle informací, které předložil Yuko Yoshida (aka KittyCorgi), jenž loni vypustil do světa přesné informace o generaci NVIDIA Ampere, máme očekávat následující: 
 
"Navi 33 (?) = Navi 21 + Next Gen IP Core"
 
To tak znamená, že Navi 33, pokud se tak bude jmenovat, má mít stejnou konfiguraci jako dnešní Navi 21, čili 80 CU a výsledných 5120 Stream procesorů. Ovšem mikroarchitektura bude pochopitelně odlišná. 
 
Jenomže je třeba si uvědomit, že Navi 33 nemáme považovat za nástupce Navi 21, ale Navi 23, čili čipu s 2048 Stream procesory pro řadu Radeon RX 6600. To by tak znamenalo více než stoprocentní nárůst počtu Stream procesorů mezi generacemi, což vypadá až příliš dobře, ale kdo ví, třeba AMD provede podobnou věc jako NVIDIA v generaci Ampere, kde máme také mnohem vyšší počet FP32 jednotek, ovšem to má svůj háček
 
AMD ovšem slíbilo, že RDNA 3 nabídnou podobný nárůst výkonu jaký předvedly RDNA 2, takže nějakým způsobem se toho docílit musí. Ve hře je také hi-end Navi 31 v podobě MCM GPU, čili vícečipového řešení, které by využilo třeba dva čipy po 5120 Stream procesorech, ale necháme se spíše překvapit, co přinesou další úniky nebo i informace od AMD, neboť dnes můžeme zatím jen spekulovat.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek