www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD reaguje na žalobu ohledně počtu jader v Bulldozeru

AMD reaguje na žalobu ohledně počtu jader v Bulldozeru
, , aktualita
Před několika dny jsme se dozvěděli, že Tony Dickey obžaloval u kalifornského soudu společnost AMD. Jde mu o údajné nesprávné informování veřejnosti o počtu procesorových jader v CPU architektury Bulldozer. Co na to AMD?
K oblíbeným
reklama
Na konci minulého týdne vyšlo najevo, že jistý občan USA Tony Dickey žaloval společnost AMD. Má totiž pocit, že dvoujádrové moduly v procesorech AMD Bulldozer (Piledriver, atd.) se nemohou pokládat za dvě jádra, což by ještě nebyl problém. Potíž je dle něj v tom, že AMD procesory FX inzeruje jako až osmijádrové.

Dle Dickeyho, kterého budou u soudu zastupovat právníci z firmy Edelson PC, tak jde o klamání spotřebitele, který očekává, že v procesoru Bulldozer dostane opravdu osm samostatných jader. Má tedy sice pravdu v tom, že o samostatná jádra nejde, neboť ta v rámci jednoho modulu sdílí některé hardwarové prostředky (především FPU), ovšem Dickey takto rozpoutal diskusi o tom, co se vůbec může a nemůže pokládat za procesorové jádro. Operovat chce především s termínem "nezávislé procesorové jádro" a argumentovat tím, že každé jednotlivé jádro v Bulldozerech nedokáže pracovat samostatně.

AMD tak může být odsouzeno k náhradě škod, zaplacení pokuty a soudních výloh, pokud tedy bude shledáno, že firma porušila zákon Consumer Legal Remedies. Firma nyní k této věci vydala krátké stanovisko, které zaslala tisku. AMD věří, že "jejich marketing přesně reflektuje schopnosti procesorové architektury Bulldozer, která v případě osmijádrových procesorů AMD FX je schopna zpracovávat najednou osm vláken." Jinými slovy firma vzkázala, že se s Dickeym sejde u soudu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek