www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD rozesílá R9 Nano partnerům, objevily se fotografie

AMD rozesílá R9 Nano partnerům, objevily se fotografie
, , aktualita
Společnost AMD začala s rozesíláním karet Radeon R9 Nano svým AIB partnerům, takže není divu, že se už objevily první fotografie této malé a dle dosavadních informací také energeticky slušně účinné grafické karty.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon R9 Nano je založena na grafickém čipu Fiji stejně jako již představené modely Radeon R9 Fury X a Fury a proslýchá se, že bude obsahovat tento čip v "plné palbě", čili s 4096 Stream procesory, 256 texturovacími jednotkami TMU a 64 rasterizačními jednotkami ROP. To by skutečně mohlo odpovídat skutečnosti, ovšem limit spotřeby i tak bude snížen na 175 W, což se musí projevit na výsledných taktech grafického čipu a celkovém výkonu. Musíme si ale počkat na pořádné benchmarky, které konečně odhalí, zda karta skutečně dosáhne dvojnásobné efektivity v porovnání s Radeonem R9 290X a jaký bude její celkový výkon. Dle provedených testů efektivity na serveru Tom's Hardware totiž snížení stropu spotřeby o 100 W kartě Radeon R9 Fury X zas tak moc neublížilo.

Z fotografií karty se už dá poměrně přesně určit délka této karty, která měla dle předchozích informací činit 6 palců, tedy 15,2 cm. Skutečně to vypadá, že tato karta bude takto krátká, takže ani nebude dosahovat okraje desky formátu Mini ITX (170 x 170 mm).

Nezbývá tedy než počkat na finální specifikace karty, která by tedy měla nést plně vybavený čip Fiji, ovšem ten bude dle odhadů pracovat na taktu 830 až 900 MHz. Pak by nás ale také zajímalo, zda čipy na těchto kartách budou schopny pracovat také na své plné frekvenci a dosáhnout výkonu karet Fury X, to samozřejmě s lepším chlazením. Pak by se možná i vyplatilo namísto Fury X koupit Nano, ale samozřejmě záleží na tom, jakou AMD nasadí cenu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala