reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD rozšiřuje nabídku mobilních APU Llano

, , aktualita
AMD rozšiřuje nabídku mobilních APU Llano
Společnost AMD si připravila ještě před příchodem nových Trinity oživení řady Llano, což není žádné neočekávané překvapení. Na trh se dostanou nové modely A-Series určené pro notebooky, které jsou všechny vyráběny pomocí 32nm technologie...
AMD rozšiřuje nabídku mobilních APU Llano
Společnost AMD si připravila ještě před příchodem nových Trinity oživení řady Llano, což není žádné neočekávané překvapení. Na trh se dostanou nové modely A-Series určené pro notebooky, které jsou všechny vyráběny pomocí 32nm technologie a jejich účelem je právě vyplnění místa mezi staršími Llano očekávanými Trinity. Ty mají přijít na trh někdy v první polovině příštího roku.

Celkem se na trh dostane sedm novinek řad A4, A6 a A8 vybavených dvěma nebo čtyřmi procesorovými jádry, jedním až čtyřmi MB L2 cache (L3 cache zde není, neboť Llano vychází z procesorů Athlon) a pak budou mít nové modely také široké výkonnostní rozpětí svých grafických jader. Ty totiž nabídnou 160 až 400 shaderových jednotek, přičemž nejběžnější frekvence bude 444 MHz. Nejnižší model A4-3305M sice nabídne 593 MHz, ale zase nejméně shaderů. Co se týče TDP, pak zde se dostáváme na hodnoty 35 - 45 W, což není zase v případě 4jádrového CPU s relativně výkonnou grafikou tak moc.

První vlna nových čtyřjádrových modelů A8-3550MX, A8-3520M, A6-3430MX a A6-3420M a dvoujádrových A4-3330MX, A4-3320M a A4-3305M má dorazit brzy a nahradit stávající modely. Oproti nim však dohromady nenabídnou nic jiného, tedy kromě mírně zvýšených frekvencí procesorových jader. Majitelé notebooků s AMD A-Series si tedy raději počkají na Trinity, nebo se mohou poohlédnout jinde.

Zdroj: CPU World
reklama
reklama
reklama