reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD Ryzen 6000 "Rembrandt" už jsou prý ve výrobě

, , aktualita
AMD Ryzen 6000 "Rembrandt" už jsou prý ve výrobě
Leaker Greymon55, který je v poslední době pozoruhodně aktivní, na Twitteru uvedl, že čipy Rembrandt jsou už nyní ve výrobě, a to v masovém měřítku. Rýsuje se nám tu tak nová generace APU. 
AMD Ryzen 6000 "Rembrandt" už jsou prý ve výrobě
AMD nám ještě stále nepředstavilo své plány ohledně bezprostředně nejbližších generací CPU a APU, a tak nám zbývají jen úniky dat a informace od různých tzv. leakerů. Mezi ně patří také Greymon55, dle nějž je "Rembrandt už v masové produkci" a k tomu pak sám dodal, že čínské továrny pouzdřící produkty firmy AMD budou v první polovině příštího roku dokončovat celkem šest nových produktů. 
 
Můžeme také počítat s tím, že AMD své čipy Rembrandt představí na CES 2022, čili hned na začátku ledna a ty zřejmě nebudou samy. Ostatně v příštím roce očekáváme celou řadu nových 6nm produktů, z nichž některé možná přijdou na trh ještě dříve, čili ještě letos. To se může týkat především slíbených procesorů Zen 3 s pamětí V-Cache.
 

Čipy Rembrandt už dobře známe z dávno uniklé roadmap coby nástupce dnešní generace Cezanne a pokud jde o jejich novinky, těšit se můžeme především na přechod z iGPU generace Vega na Navi 2, který by mohl být velice zajímavý. Optimisté by také mohli počítat s tím, že AMD možná i zde nabídne novou V-Cache, která by v případě APU mohla posloužit coby Infinity Cache na moderních Radeonech RX 6000. Tím by se dal podstatně vylepšit paměťový subsystém, tradiční to bolístka integrovaných grafik, nicméně i bez V-Cache bude výkon jistě mnohem lepší, neboť nás čeká přestup na paměti DDR5. 
 
Dále můžeme očekávat stále Zen 3, respektive možná spíše Zen 3+, sběrnici PCIe 4.0 a také CVML, což je zkratka, jejíž význam stále nebyl s jistotou určený, ale může jít o Computer Vision and Machine Learning. 
 
 
Otázka však je, kdy se dostanou na trh desktopové čipy Rembrandt a kdy mobilní Rembrandt H a U. Pravděpodobné přitom je, že nejdříve nastoupí mobilní verze a někdy v první polovině příštího roku desktopové, ovšem AMD je může stejně jako Cezanne nejdříve nabídnout jen OEM výrobcům, aby do maloobchodů přišly až později, pokud to ovšem nebude stejné jako v případě Renoir, kdy maloobchodní prodej běžných verzí desktopových APU nebyl zahájen vůbec. 


reklama
reklama
reklama