www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 6000 "Rembrandt" už jsou prý ve výrobě

AMD Ryzen 6000 "Rembrandt" už jsou prý ve výrobě
, , aktualita
Leaker Greymon55, který je v poslední době pozoruhodně aktivní, na Twitteru uvedl, že čipy Rembrandt jsou už nyní ve výrobě, a to v masovém měřítku. Rýsuje se nám tu tak nová generace APU. 
K oblíbeným
reklama
AMD nám ještě stále nepředstavilo své plány ohledně bezprostředně nejbližších generací CPU a APU, a tak nám zbývají jen úniky dat a informace od různých tzv. leakerů. Mezi ně patří také Greymon55, dle nějž je "Rembrandt už v masové produkci" a k tomu pak sám dodal, že čínské továrny pouzdřící produkty firmy AMD budou v první polovině příštího roku dokončovat celkem šest nových produktů. 
 
Můžeme také počítat s tím, že AMD své čipy Rembrandt představí na CES 2022, čili hned na začátku ledna a ty zřejmě nebudou samy. Ostatně v příštím roce očekáváme celou řadu nových 6nm produktů, z nichž některé možná přijdou na trh ještě dříve, čili ještě letos. To se může týkat především slíbených procesorů Zen 3 s pamětí V-Cache.
 

Čipy Rembrandt už dobře známe z dávno uniklé roadmap coby nástupce dnešní generace Cezanne a pokud jde o jejich novinky, těšit se můžeme především na přechod z iGPU generace Vega na Navi 2, který by mohl být velice zajímavý. Optimisté by také mohli počítat s tím, že AMD možná i zde nabídne novou V-Cache, která by v případě APU mohla posloužit coby Infinity Cache na moderních Radeonech RX 6000. Tím by se dal podstatně vylepšit paměťový subsystém, tradiční to bolístka integrovaných grafik, nicméně i bez V-Cache bude výkon jistě mnohem lepší, neboť nás čeká přestup na paměti DDR5. 
 
Dále můžeme očekávat stále Zen 3, respektive možná spíše Zen 3+, sběrnici PCIe 4.0 a také CVML, což je zkratka, jejíž význam stále nebyl s jistotou určený, ale může jít o Computer Vision and Machine Learning. 
 
 
Otázka však je, kdy se dostanou na trh desktopové čipy Rembrandt a kdy mobilní Rembrandt H a U. Pravděpodobné přitom je, že nejdříve nastoupí mobilní verze a někdy v první polovině příštího roku desktopové, ovšem AMD je může stejně jako Cezanne nejdříve nabídnout jen OEM výrobcům, aby do maloobchodů přišly až později, pokud to ovšem nebude stejné jako v případě Renoir, kdy maloobchodní prodej běžných verzí desktopových APU nebyl zahájen vůbec. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů