reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD skutečně postaví novou továrnu ve státě New York, USA

24.6.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD skutečně postaví novou továrnu ve státě New York, USA
Nedávno jsme vás informovali, že stát New York nabízí investiční pobídku ve výši 1 miliardy dolarů za účelem postavení nové továrny v technologickém parku Luther Forest. Ta by měla zvýšit zaměstnanost a po jisté době se také projevit na...
Nedávno jsme vás informovali, že stát New York nabízí investiční pobídku ve výši 1 miliardy dolarů za účelem postavení nové továrny v technologickém parku Luther Forest. Ta by měla zvýšit zaměstnanost a po jisté době se také projevit na větším obnosu vybraným na daních. O možných zájemcích se spekulovalo, nejpravděpodobnější se zdála nová továrna společnosti AMD.Tato informace byla nyní potvrzena, AMD skutečně v technologickém parku Luther Forest mezi městy Malta a Stillwater postaví novou továrnu, která doplní stávající Fab 30 (brzy Fab 38) a Fab 36. O nové továrně není známo mnoho podrobností, ale některé přeci jen vyplavaly na povrch.

Nová továrna, která bude vyrábět pomocí 300mm waferů, má stát 3,5 miliardy dolarů. Její výstavba zaměstná kolem 2000 lidí, pracovat zde pak bude asi 1200 lidí. Hector Ruiz, CEO společnosti, prohlásil, že se zde mají vyrábět 32nm čipy. Možná se to zdá jako dosti přehnané prohlášení, ale když se uváží data výstavby a dokončení, začnou tato prohlášení dávat smysl.

Přesná data sice nejsou známa, ale předpokládá se, že výstavba začne v polovině roku 2007, v polovině roku 2009 by pak měla být ukončena. Výroba čipů by pak měla začít někdy v průběhu roku 2010, tedy až za čtyři roky.

Zdroj: www.dailytech.com, www.eetimes.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama