Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD snižovalo ceny: kompletní přehled změn

23.1.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD snižovalo ceny: kompletní přehled změn
Už v sobotu jsme vás informovali o připravovaných změnách cen procesorů. Nyní vám přinášíme kompletní ceník změn (ceny se týkají nákupu 1000kusů procesorů přímo od AMD - z jejich oficiálního ceníku). První změny nastaly už u mobilních procesorů...
Už v sobotu jsme vás informovali o připravovaných změnách cen procesorů. Nyní vám přinášíme kompletní ceník změn (ceny se týkají nákupu 1000kusů procesorů přímo od AMD - z jejich oficiálního ceníku). První změny nastaly už u mobilních procesorů Turion, bohužel jen u modelů ML, tedy s vyšší spotřebou 35W. Ty byly dodnes zpravidla o $5 dolarů levnější, nyní už je rozdíl větší.Čím výkonnější Turion, tím větší sleva. Že by se AMD chystalo uvést nový model? Možná ano. Nyní pojďme na dvoujádrové Athlon 64 X2, u nichž je snížení cen velmi vítané, protože Intel začíná s nabídkou na podstatně nižších cenách (ovšem to i s platí i o výkonu).Většinu lidí zajímá ceny nejlevnějšího dvoujádrového Athlonu. Jednoduše proto, že je nejlevnější a je tak nejvíce pravděpodobné, že při koupi dvoujádrového procesoru sáhnou právě po tomto. Cena $301 za 1000 kusů by konečně měla znamenat, že model 3800+ půjde u nás v ČR normálně sehnat pod 10000Kč s DPH (doposud jen velmi vyjímečně). Dalšími zlevněnými procesory jsou mobilní procesory Mobile Athlon 64.Změna cen se vyhnula procesorům AMD Sempron, ale postihla jejich mobilní verze.Zde změny nebyly ani velké a ani u všech modelů. Je zajímavé, že všechny mobilní Semprony od modelu 2600+ až po 3100+ stojí stejně (u Thin and Light verzí). Potěšující zprávou je to, že předpokládané zdražení Opteronů se nekonalo.

Zdroj: www.amd.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.