www.svethardware.cz
>
>
>

AMD také zveřejnilo své finanční výsledky

AMD také zveřejnilo své finanční výsledky
, , aktualita
Po Intelu vydala také společnost AMD přehled svých finančních výsledků za poslední kvartál. Tržby této firmy dosáhly 1,16 mld USD, což je cca desetina objemu tržeb Intelu. Firmě AMD to přineslo čistou ztrátu 74 milionů, neboli deset centů...
K oblíbeným
reklama
Po Intelu vydala také společnost AMD přehled svých finančních výsledků za poslední kvartál. Tržby této firmy dosáhly 1,16 mld USD, což je cca desetina objemu tržeb Intelu. Firmě AMD to přineslo čistou ztrátu 74 milionů, neboli deset centů na akcii. Dle non-GAAP principů pak čistá ztráta činila 65 milionů dolarů, tedy devět centů na akcii.

Rory Read, prezident a CEO firmy AMD, to okomentoval slovy, že restrukturalizace firmy přinesla lepší finanční výsledky a ta se i nadále bude snažit o diverzifikaci své nabídky. V třetím kvartálu tedy očekává, že tržby výrazně vzrostou, čímž se má AMD vrátit do černých čísel, čili k zisku. Konkrétně má jít o vzrůst zisku o 22 procent (plus/minus tři procenta).

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů