www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync
, , aktualita
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync, která se stará o dokonalou synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, už známe dlouhou dobu. Nyní se však připravuje otevřený standard VESA, který jí bude konkurovat.
K oblíbeným
reklama
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync nejsou nijak levné, což společně s tím, že tento standard pracuje pouze s grafickými kartami NVIDIA, představuje dvě hlavní nevýhody. Společnost AMD však zveřejnila video, které ukazuje v akci novou technologii FreeSync schovanou pod standardem VESA. Jak už z jejího označení vyplývá, půjde o otevřený standard, který nebude vyžadovat žádný licencovaný hardware, jenž by jeho nasazení prodražil. Prý nebude dlouho trvat a na trhu se objeví kompatibilní monitory.

Adaptive-Sync již je součástí standardu rozhraní DisplayPort 1.2a, která firmě AMD umožní implementovat vyvíjený FreeSync. AMD demonstrovalo FreeSync již minulý měsíc na Computexu v Taipei, ovšem video z oné ukázky bylo zveřejněno až nyní. Dle popisu nám FreeSync pomůže odstranit efekt trhaného obrazu tím, že bude synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru a výstup grafické karty. Měl by ale pracovat lépe než již léta používaný V-Sync, přičemž nebude zapotřebí monitor vybavený speciálním hardwarem, jak vyžaduje G-Sync.


AMD také uvedlo, že na trhu už má několik grafických karet Radeon, které již FreeSync podporují, takže se čeká pouze na monitory. Firma k demostranci použila následující sestavu:

  • AMD FX-8350 8jádrové CPU
  • AMD Radeon R9 290X
  • ASUS Sabertooth 990FX R2.0
  • OCZ Vector 150 240GB SSD
  • 8GB DDR3 AMD Performance RAM
  • LED monitor s DisplayPortem a rozlišením @ 2560x1440 – upravený pro podporu FreeSync
  • Windows 8.1

FreeSync tedy bude pracovat na kartě AMD Radeon R9 290X, přičemž mezi další pak patří R9 290, R7 260X a R7 260 a také moderní APU generací Kabini, Temash, Beema a Mullins. Nyní je otázkou, jak zareaguje NVIDIA. Ta pochopitelně také může začít podporovat FreeSync, nebo se naopak držet pouze své vlastní technologie.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala