www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync

AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync
, , aktualita
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync, která se stará o dokonalou synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, už známe dlouhou dobu. Nyní se však připravuje otevřený standard VESA, který jí bude konkurovat.
K oblíbeným
reklama
Monitory podporující technologii NVIDIA G-Sync nejsou nijak levné, což společně s tím, že tento standard pracuje pouze s grafickými kartami NVIDIA, představuje dvě hlavní nevýhody. Společnost AMD však zveřejnila video, které ukazuje v akci novou technologii FreeSync schovanou pod standardem VESA. Jak už z jejího označení vyplývá, půjde o otevřený standard, který nebude vyžadovat žádný licencovaný hardware, jenž by jeho nasazení prodražil. Prý nebude dlouho trvat a na trhu se objeví kompatibilní monitory.

Adaptive-Sync již je součástí standardu rozhraní DisplayPort 1.2a, která firmě AMD umožní implementovat vyvíjený FreeSync. AMD demonstrovalo FreeSync již minulý měsíc na Computexu v Taipei, ovšem video z oné ukázky bylo zveřejněno až nyní. Dle popisu nám FreeSync pomůže odstranit efekt trhaného obrazu tím, že bude synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru a výstup grafické karty. Měl by ale pracovat lépe než již léta používaný V-Sync, přičemž nebude zapotřebí monitor vybavený speciálním hardwarem, jak vyžaduje G-Sync.


AMD také uvedlo, že na trhu už má několik grafických karet Radeon, které již FreeSync podporují, takže se čeká pouze na monitory. Firma k demostranci použila následující sestavu:

  • AMD FX-8350 8jádrové CPU
  • AMD Radeon R9 290X
  • ASUS Sabertooth 990FX R2.0
  • OCZ Vector 150 240GB SSD
  • 8GB DDR3 AMD Performance RAM
  • LED monitor s DisplayPortem a rozlišením @ 2560x1440 – upravený pro podporu FreeSync
  • Windows 8.1

FreeSync tedy bude pracovat na kartě AMD Radeon R9 290X, přičemž mezi další pak patří R9 290, R7 260X a R7 260 a také moderní APU generací Kabini, Temash, Beema a Mullins. Nyní je otázkou, jak zareaguje NVIDIA. Ta pochopitelně také může začít podporovat FreeSync, nebo se naopak držet pouze své vlastní technologie.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU
Známý server SemiAccurate přišel se zprávou, že Intel měl výrazně posunout nástup produktů v rámci své serverové roadmap, což později podpořil analytik z Wells Fargo. Mělo by přitom jít o serverové Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář