reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD ukázalo referenční design Radeonu HD 7990

, , aktualita
AMD ukázalo referenční design Radeonu HD 7990
Jak uvedla dřívější zpráva, společnost AMD si chystá novou kartu Radeon HD 7990, která dostala označení Malta, respektive její referenční design. Jedná se o hi-end model vybavený dvěma čipy Radeon HD 7970, přičemž své verze takové karty...
AMD ukázalo referenční design Radeonu HD 7990
Jak uvedla dřívější zpráva, společnost AMD si chystá novou kartu Radeon HD 7990, která dostala označení Malta, respektive její referenční design. Jedná se o hi-end model vybavený dvěma čipy Radeon HD 7970, přičemž své verze takové karty již představily společnosti PowerColor, VTX3D a Club 3D. A pak je tu samozřejmě také Asus ROG ARES II, jenž je často prezentován jako nejvýkonnější grafická karta současnosti. Tyto dřívější karty ale jsou prezentovány pod kódovým označením New Zealand.

AMD si tedy konečně přichystalo vlastní referenční desing, což znamená, že tato karta bude na trhu nabízena pod více značkami. Zároveň by se mělo jednat v podstatě o jedinou podstatnou novinku v oblasti grafických karet, jíž nás AMD oblaží ještě před příchodem posledního kvartálu tohoto roku, kdy se mají na trh dostat grafické karty zcela nové generace.

Referenční design nového Radeonu využívá velký chladič vybavený třemi 90mm ventilátory s jasně červenými lopatkami. AMD o něm prohlašuje, že je velmi tichý. O dostatečný přísun energie se pak mají postarat dva osmipinové konektory PCIe.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama