www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukázalo Temash a Kabini v akci

AMD ukázalo Temash a Kabini v akci
, , aktualita
Společnost AMD včera zveřejnila video s živou prezentací tabletu a multimediálního konvertibilního notebooku, přičemž obě tato zařízení jsou založena na příští generaci mobilních APU (Accelerated Processing Unit) Kabini a Temash (ty AMD...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD včera zveřejnila video s živou prezentací tabletu a multimediálního konvertibilního notebooku, přičemž obě tato zařízení jsou založena na příští generaci mobilních APU (Accelerated Processing Unit) Kabini a Temash (ty AMD označuje také jako SoC - System on Chip). Již dříve jsme se mohli dozvědět, že jde o jednotky založené na jádrech Jaguar (x86) a GPU Radeon HD řady 7000 pro DirectX 11.1. AMD je také mělo dle dřívějších zpráv představit ještě v prvním kvartálu tohoto roku, což tedy nevyšlo jen o pár dní., Nicméně ještě v březnu byla oficiálně představena generace Richland s grafickými jádry HD 8000 jako nástupce Trinity.


Nicméně nyní se můžeme podívat na to, co můžeme asi tak od Temash a Kabini očekávat. Jedná se o úsporná APU s ještě nižší spotřebou, než mají mobilní Richland. Temash je zaměřen spíše na podnikové tablety, jimž nabídne až čtyři jádra Jaguar a GPU Radeon HD 7000. AMD již předvedlo první hotový tablet vyrobený firmou Compal. Ten podporuje technologii Turbo Dock využívající dokovací stanici s klávesnicí a porcí portů navíc. Krom toho tu je také aktivní chladicí systém, jenž fouká vzduch na tablet, jehož APU v takovém případě může pracovat na vyšších taktech.


Vedle toho byl ukázán také konvertibilní notebook vybavený čipem AMD A6 "Kabini", který vyrobila firma Wistron. Ten nabízí také čtyři jádra a Radeon HD 7000, přičemž tato kombinace byla schopná rozpohybovat hru Torchlight II v DirectX 11 a rozlišení 1920 x 1080 na cca 25 FPS.

Uvidíme tedy, kdy se podobná zařízení dostanou na trh a za jakou cenu, což AMD neuvedlo.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů