www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvádí FirePro W9100 s 16 GB paměti

AMD uvádí FirePro W9100 s 16 GB paměti
, , aktualita
Společnost AMD si připravila novou profesionální grafickou kartu, jejíž objem pamětí předčí kapacitu RAM nejednoho moderního PC. Jde o model FirePro W9100, který je založen na moderním GPU Hawaii.
K oblíbeným
reklama
AMD FirePro W9100 je tedy profesionální grafická karta, která je vybavena 16 GB paměti GDDR5 a založena je na jádru Hawaii, a tedy architektuře Graphics Core Next 1.1,

Firma AMD však prozatím nezveřejnila klíčové specifikace této karty, čili zatím není známý ani takt grafického procesoru či pamětí nebo šířka sběrnice. Nicméně je jasné, že karta bude sdílet mnoho stejných vlastností s vedoucí herní kartou, což je Radeon R9 290X.

V prezentaci AMD samozřejmě nezapomnělo srovnat svou novou FirePro s konkurencí, což je NVIDIA Quadro K5000 a K6000. Ty má tato karta překonat s velmi značným rozdílem, a to jak při použití jedné karty, tak při zapojení dvou či více spolupracujících kusů. Testy byly orientovány na výpočetní výkon v OpenCL v LuxMark i na grafický výkon v SolidWorks 2014.

AMD se tedy chlubí vysokým výkonem jedné karty i slušným škálováním. Vysoká kapacita pamětí pak má být velmi užitečná především v náročných modelovacích aplikacích, jako je třeba Maya, a problémem tak nemá být ani tvorba materiálu v rozlišení 4K.

Karta FirePro W9100 přijde na trh někdy v příštím měsíci, takže na specifikace a ohlášení ceny už nebudeme dlouho čekat.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek