www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti

AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti
, , aktualita
AMD vypustila do světa technologii TressFX 4.1 sloužící pro vykreslování vlasů a srsti včetně simulace jejich chování. Především ale má být tato nová verze mnohem přívětivější vůči vývojářům. 
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak očekávat, že uvidíme více her, které budou podporovat TressFX (zdrojový kód) pro vykreslování a simulaci chlupatých předmětů pomocí GPU. Jde tak nejen o grafickou stránku věci, ale také o fyziku, čili pohyb vlasů a chlupů tak, aby působil reálně. AMD kvůli tomu také aktualizovalo své "physics simulation shaders" a také přidalo nové funkce pro renderování StrandUV a Hair Parameter Blending, stejně jako se může využít nový systém Level od Detail pro nastavení kvality zobrazení. Vývojáři ještě k tomu získají novou dokumentaci, příkladné návody a také aktualizovaný TressFX Exporter pro Autodesk Maya. To ovšem není to nejdůležitější. 
 
 
Nejdůležitější je integrace TressFX 4.1 do jedné z hlavních vývojových platforem, a to konkrétně do Unreal Enginu, přičemž příslušný patch je k dispozici v sekci Epic Games Unreal na GitHubu s veškerým podpůrným materiálem. Respektive byl, přičemž tento odkaz aktuálně z nějakého důvodu nefunguje, ale to se snad brzy spraví. 
 
 
AMD slibuje, že vývojáři v rámci Unreal Engine 4.22 zaznamenají mnohem jednodušší využití TressFX a nabídku hotových komponent a materiálů, na čemž dále mohou stavět. 
 
 
Co se týče hardwaru, TressFX potřebuje GPU založené na GCN, což jsou Radeony od série HD 7000 výš, anebo samozřejmě i nový Radeon založený na RDNA, čili RX 5000. Dále to ale může být obecně i GPU s podporou DirectX 11 nebo 12 a navíc se Shader Model 5. 
 
TressFX už nyní podporují hry Deus Ex: Mankind Divided a Rise of the Tomb Raider, přičemž lze očekávat, že s integrací do Unreal Enginu 4.22 a také s nástupem nových konzolí založených na grafice s RDNA se podpora asi bude rozšiřovat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře