reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD uvede ke konci roku mobilní platformu "Yokohama"

31.8.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD uvede ke konci roku mobilní platformu "Yokohama"
Intel měl a stále má se svým mobilním Centrinem a jeho nástupci drtivý úspěch. Jedná se o kombinaci procesoru, čipové sady a sítě Intelu. Společnosti AMD taková platforma citelně chyběla, nyní však s převzetím společnosti ATi si je schopna...
Intel měl a stále má se svým mobilním Centrinem a jeho nástupci drtivý úspěch. Jedná se o kombinaci procesoru, čipové sady a sítě Intelu. Společnosti AMD taková platforma citelně chyběla, nyní však s převzetím společnosti ATi si je schopna vyrábět vlastní chipsety.Nová mobilní platforma ponese nejspíš jméno "Yokohama". Bude se vyznačovat dvoujádrovým mobilním procesorem AMD Turion 64 X2 a jednou z nových čipových sad ATi. Ty jsou zatím známy pod kódovým označením RS690M, RS690DC a RS790M. Samozřejmostí bude také bezdrátová síť, tu dodá Broadcom, Atheros Communications nebo Airgo Networks.

Jak velký úspěch bude mít AMD s novou platformou, zatím nevíme. Konkurence rozhodně nespí, Intel na počátku roku 2007 přijde s novou generací Centrina nazvanou "Santa Rosa". Ta přinese širší FSB, technologii Robson (flash paměť ve funkci cache paměti pevného disku, kde budou například i nejčastěji pouštěné aplikace) a inovované síťové rozhraní 802.11n. AMD "Yokohama" přijde na trh ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: www.cdrinfo.com, www.digit-life.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama