www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvedlo výpočetní kartu FirePro S9050 a S9150

AMD uvedlo výpočetní kartu FirePro S9050 a S9150
, , aktualita
Společnost AMD přichází s dvojicí nových GPU výpočetních karet FirePro S9050 a S9150. Druhá jmenovaná patří k nejrychlejším kartám tohoto určení, neboť překonává výkon 5 TFLOPS v single-precision výpočtech.
K oblíbeným
reklama
AMD nabízí dvě nejrychlejší GPU výpočetní karty na trhu, nově útočí s modelem FirePro S9150. Novinka disponuje výkonem 5,07 TFLOPS v single-precision výpočtech a 2,53 TFLOPS v double-precision. Nedosahuje tak na výkon FirePro W9100 (5,24 TFLOPS SP, resp. 2,62 TFLOPS DP), ale stále překonává řešení NVIDIA Tesla K40, které nabízí 4,29 TFLOPS v single-precision a 1,43 TFLOPS v double-precision. Novinka obsahuje 44 GCN jednotek a celkově tak nabídne 2816 stream procesorů. K tomu tu najdete 16 GB GDDR5 paměti na 512bitové sběrnici s přenosovou rychlostí 320 GB za sekundu. Proti modelu W9100 se snížila maximální spotřeba z 275 W na 235 W.


AMD FirePro S9150


V nabídce se nově objevila i levnější varianta FirePro S9050, která má už jen 28 GCN jednotek, a tedy 1792 stream procesorů. Rovněž paměti je méně, najdete tu 12 GB GDDR5 paměti, jejíž sběrnice má nyní šířku jen 384 bitů, díky čemuž dosahuje propustnosti 264 GB/s. V tomto případě se výkon snížil na 3,23 TFLOPS v single precision a dokonce jen na 806 GFLOPS v double precision. Spotřeba je trochu nižší, činí 225 W.

Obě karty jsou určeny do PCIe x16 slotu a zabírají dvě pozice. Podporována jsou rozhraní DirectX 11.1, OpenGL 4.3 a OpenCL 1.2. V případě výkonnějšího modelu FirePro S9150 se koncem roku 2014 dočkáme ovladačů, které přinesou podporu nejnovější verze OpenCL 2.0.

Zdroj: www.pcworld.com, www.amd.com
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře