AMD vrací úder s novým Radeonem HD 6990M

AMD vrací úder s novým Radeonem HD 6990M
, , aktualita
Nedávno společnost NVIDIA oznámila, že zařadila do své nabídky světově nejrychlejší mobilní GPU, a to GeForce GTX 580M. Nyní ale nastupuje společnost AMD se stejným tvrzením o nejrychlejším GPU, kterým má být Radeon HD 6990M. Ten je dle...
K oblíbeným
reklama
Nedávno společnost NVIDIA oznámila, že zařadila do své nabídky světově nejrychlejší mobilní GPU, a to GeForce GTX 580M. Nyní ale nastupuje společnost AMD se stejným tvrzením o nejrychlejším GPU, kterým má být Radeon HD 6990M. Ten je dle jejích údajů aspoň o 25 % rychlejší než dosud nejvýkonnější jednočipové mobilní řešení. K tomu navíc podporuje také technologii AMD CrossFireX.AMD označuje nový HD 6990M za výrazný pokrok oproti staršímu Radeonu HD 6970M z hlediska výkonu i kvality obrazu. Podporována je technologie AMD Eyefinity pro zapojení více monitorů, pro urychlení výpočtů různých aplikací poslouží AMD App Acceleration a nechybí ani AMD HD3D pro trojrozměrné zobrazení pomocí stereoskopie.

Nové GPU již využila firma Alienware, jejíž vlajková loď M18x nabízí dokonce dva tyto čipy a opodál nestojí ani Eurocom, jenž má v portfoliu modely s jedním a také se dvěma GPU Radeon HD 6990M. Co se týče výkonu, pak ten dosahuje 1,6 TERAFLOPS díky využití 1120 Stream procesorů a až 2 GB paměti GDDR5. Pak je tu 56 texturovacích jednotek, 128 Z/Stencil ROP a 32 Color ROP.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek