AMD vrací úder s novým Radeonem HD 6990M

AMD vrací úder s novým Radeonem HD 6990M
, , aktualita
Nedávno společnost NVIDIA oznámila, že zařadila do své nabídky světově nejrychlejší mobilní GPU, a to GeForce GTX 580M. Nyní ale nastupuje společnost AMD se stejným tvrzením o nejrychlejším GPU, kterým má být Radeon HD 6990M. Ten je dle...
K oblíbeným
reklama
Nedávno společnost NVIDIA oznámila, že zařadila do své nabídky světově nejrychlejší mobilní GPU, a to GeForce GTX 580M. Nyní ale nastupuje společnost AMD se stejným tvrzením o nejrychlejším GPU, kterým má být Radeon HD 6990M. Ten je dle jejích údajů aspoň o 25 % rychlejší než dosud nejvýkonnější jednočipové mobilní řešení. K tomu navíc podporuje také technologii AMD CrossFireX.AMD označuje nový HD 6990M za výrazný pokrok oproti staršímu Radeonu HD 6970M z hlediska výkonu i kvality obrazu. Podporována je technologie AMD Eyefinity pro zapojení více monitorů, pro urychlení výpočtů různých aplikací poslouží AMD App Acceleration a nechybí ani AMD HD3D pro trojrozměrné zobrazení pomocí stereoskopie.

Nové GPU již využila firma Alienware, jejíž vlajková loď M18x nabízí dokonce dva tyto čipy a opodál nestojí ani Eurocom, jenž má v portfoliu modely s jedním a také se dvěma GPU Radeon HD 6990M. Co se týče výkonu, pak ten dosahuje 1,6 TERAFLOPS díky využití 1120 Stream procesorů a až 2 GB paměti GDDR5. Pak je tu 56 texturovacích jednotek, 128 Z/Stencil ROP a 32 Color ROP.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů