reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD vydá RAMDisk v Trial verzi

, , aktualita
AMD vydá RAMDisk v Trial verzi
Procesory AMD Trinity, které se objevily minulý týden (recenze), dostaly do vínku možnost využít software RAMDisk původně od firmy Dataram. Ten ale samozřejmě není vázán pouze na ně, takže jej můžeme využít i na jiných platformách a od AMD...
AMD vydá RAMDisk v Trial verzi
Procesory AMD Trinity, které se objevily minulý týden (recenze), dostaly do vínku možnost využít software RAMDisk původně od firmy Dataram. Ten ale samozřejmě není vázán pouze na ně, takže jej můžeme využít i na jiných platformách a od AMD tak jde spíše jen o marketingovou akci, v jejímž rámci se pokouší rychle nalézt a poskytnout odpověď na Intel Smart Response. A ve stejném duchu AMD i pokračuje.

Chce totiž RAMDisk nabízet v podobě Trial verze, čili nejspíše časově omezené verze, která nám dovolí si vyzkoušet přínos tohoto softwaru a pak si případně koupit licenci za 19 USD. A v čem má jeho přínos spočívat? Stejně jako u Intel Smart Response v tom, že se často využívaná data přesunou (zde tedy spíše jen zkopírují) z hlavního disku, ovšem ne na SSD, ale do vyhrazeného prostoru operační paměti. Ta je samozřejmě mnohem rychlejší, ale na druhou stranu také spíše dražší než SSD a je potřeba také na jiné účely. Zrovna u Trinity by si ji tak rozdělil systém, grafický čip a ještě k tomu RAMDisk, takže to chce počítat alespoň s 16 GB. Ovšem ty už dnes v podobě DDR3-1600 MHz přijdou na přijatelnou sumu.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
reklama
reklama