Škarohlíd
|
23.11.201115:49
Ale nebudu ho nyní hodnotit. Z toho, abych si kupoval novinky, jsem vyrostl. Chvíli trvá, než se vše ustálí a i cena spadne. I když to už u AMD zase několik let neplatí. Koupil jsem si novinku Phenom II x4 Black Edition na 3 GHz (tehdy to bylo maximum) za cenu skoro 5 000 Kč. Desku s AM2+ už ne novinku, ale spolehlivou. A byla to trefa. Bez přidání voltů 3.9 MHz a dál jsem ani nezkoušel - raději jedu na 3.6 MHz - a vše s origoš neměněnými chladiči.
Tak to jde se mnou od doby Athlonu XP 2000+ - naprostá spolehlivost. Nevím, co je to přeinstalovat Wokna. Zálohuji a v poslední době používám virtuální stroje. Naopak u intelu jsem se jednou spálil. Mylel jsem si tehdy, že Prescot bude bomba, jak ho reklamovali. Měl tehdy revoluční novinku - dvojitý paměťový kanál. Po měsíci práce mi odešel jeden paměťový modul. Tak jsem zkusil jiného výrobce - zase jsem musel koupit oba moduly - musely být nachlup stejné. Základní deska patřila k těm nej. Wokna jsem přeinstalovával co týden. Tak ti, co říkají, že prskot byl dobrý, asi lžou. Já jsem byl tehdy v USA - v NY - a tam bylo vše dříve, levněji a prvotřídněji než u nás.
Musel jsem se vrátit k Athlonu XP 2000+ byl rychlejší a výkonnější, než Prescot 3 GHz - vlastní zkušenost.
Takže tím chci říct, že je lepší si vždy počkat na vychytání much a pak koupit. Zatím věřím pouze AMD. A než něco koupím, musím mít o tom možnost hodně počíst - a to u novinky moc nejde.
Odpovědět0 0
Korporater
|
16.10.201114:41
Vsetci basnite o vykone, ktory vyuziva max 10% (aj to som prestrelil)beznych uzivatelov. Malokto ma doma TOP grafiky, ci viac ako jednu grafiku v kompe atd atd.
Multimiliardova spolocnost INTEL sa nehanbi vypustit problemovy chipset ("ved sa to prejavi len niekde") tak ako dokazala vypustit prve Pentia s chybou v ALU, ci seriove cislo procaku (Pentia 4). Dnes potichu vydava Insider, kill switch, ci upgradable procaky ->
https://retailupgrades.intel.com/FAQ.aspx
A tolki mu stale tlieskaju. Sandy Bridge - ano krasny vykon vs spotreba so svinskymi "features".
Nie som ziadny fanda ziadnej znacky a nenosim ziadne nalepky, ale keby nebolo AMD, tak dnes spekulujete ako nasetrite 500 Euro na novu reinkarnaciu Pentia 4.
Zobudte sa ...
Odpovědět0 0
Udavany pocet jader je pro operace s celymi čísly. Pro operace s plovoucí desetinnou čárkou je tech "jader" polovina.
Odpovědět0 0
154gih4875
|
13.10.201122:17
Třeba na převod do h.264 je FX-8150 skoro stejně výkonný jako i7-2600 při o dost nižší ceně.
Co jsem viděl recenze, tak za spoustu problémů mohou i Win7, protože nerozlišují mezi moduly a špatně přidělují vlákna. Windows 7 si prostě myslí, že všechna jádra jsou stejná. O věčném stěhování programového vlákna při jedno- nebo dvou-jádrové zátěži nemluvě. (To dělají sedmičky i na pět let starém procesoru.)
Windows 8 prý už s architekturou bullodzer spolupracují o trochu lépe.
Je to prostě nová architektura, se kterou si některé programy nerozumí a proto je i celkový výkon značně nevyrovnaný.
Odpovědět0 0
Homethread
|
13.10.201116:18
Pane nevim jestli ste zaspal dobu ale Bulldozer pro desktop je odpad :) Tahle architektura se proste hodi pr serveri, normalni lidi to koupi pouze ve Vasem pripade (AMD fanatici bez mozku :)
Odpovědět1 4
bulldozer není odpad, pouze není tím co všichni čekali..... :-D
no ale teď vážně, procesor co má 2x tolik tranzistorů co Sandy Bridge vypadá vtipně, když se mu vyrovnává jen tam kde jsou ty jádra poznat.
Odpovědět0 0
Pokud se nemýlím, je to APU , tak by mě zajímali i parametry grafiky.
Odpovědět0 0
Je mi líto, mílíte se, jsou to první procesory na bulldozer architektuře určené pro socket AM3+ který s integrovanou grafikou v procesoru vůbec nepočítá.
První bulldozer procesory i s grafikou budou tzv. Trinity určené pro socket FM1.
Odpovědět0 0
aha .. díky za informace.
Odpovědět0 0
Pe.tr
|
13.10.20119:12
Čekání se vyplatilo, nový revoluční procesor AMD Bulldozer se povedl a podle prvních testů poráží v některých aplikacích i mnohonásobně dražší Intel i7-990 Extreme. Navíc obsahuje funkce zajišťující stabilní a spolehlivý chod každého PC, jako např. podporu korekce chyb pamětí RAM ECC o kterou Intel z nepochopitelných důvodů i svoje extremně drahé Extreme modely ořezává a dělá z nich jen nespolehlivou drahou hračku. Naopak Bulldozer tyto funkce podporuje ve všech modelech za velmi příznivou cenu. Výkon Bulldozeru vynikne zvlášť s novým OS Windows 8. Bulldozer se tím stává nejlepším CPU současnosti (a nejspolehlivějším).
Odpovědět1 1
Nevím, jestli to myslíte vážně, nebo je to ironie... (doufám v to druhé)
Kolik myslíte, že běžných desktopových uživatelů má ECC paměti? 0.01% 0.001%?? A podporují ECC všechny desky pro AMD?
Opravdu máme všichni doma nespolehlivé hračky?
Odpovědět1 0
Taky bych řekl že to byl vtip, osobně znám jediného člověka co by tohle myslel vážně.... a toho už dlouho já vážně neberu.... :-D
Odpovědět0 0
Pe.tr
|
13.10.201114:01
Je to skutečně tak. Profesionální kvalita = spolehlivost se draze platí. Porovnejte si o profi funkce ořezanou hračku Intel i7-2600K a Xenon W3680 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jsou oba na přibližně stejné frekvenci, ale jeden stojí polovinu druhého. Rozdíl je právě draze zaplacená podpora stabilních profi funkcí, jako podpora ECC RAM pamětí a pod., zajišťující stabilní a bezchybný běh programů a i her, kdy i7-2600K je dětská Intelem brutálně ořezaná hračka a druhý je kvalitní procesor.
Tohle všechno má Bulldozer za cenu 5400,- Kč i s DPH :D
To je naprosto bezkonkurenční a AMD se Bulldozerem podařilo opět navázat na tehdy nedostižné Athlony/Operony FX a vyrobit opět Nr.1 na trhu s CPU.
Odpovědět0 0
Hanuš
|
13.10.201117:17
No já jsem byl vždy fanda AMD. Měl jsem Durona 1800MHz, Athlona 64 jádrem Venice, Athlona X2 4400+ a nyní mám AMD Phenoma II X3 720 Black Edition a ve druhém PC Phenoma II X4 925 oba na 95 Wattech. Ale Buldozer.... Je mi líto!!! Do toho své těžce vydělané peníze nedám ani náhodou! Jestli se AMD vydalo cestou za společností VIA, je to jejich volba...
Odpovědět0 0
To by mě zajímalo co vede člověka k tomu aby si dobrovolně kupoval procesory s tak nízkym výkonem. :-) Athlony X2 byly extrémní sračky a Phenomy zachránila od propadáku jenom nízká cena.
Odpovědět0 4
HanushK
|
13.10.201120:40
Já ty Athlony koupil v době, kdy nestáli 6000kč ale 1300kč, takže přiznávám, že to je sračka vůči Core 2duo ale poměr cena/výkon byl dobrý. A Phenom oproti Athlonu X2 je +20% výše. Nesmíš zapomenout na jednu podstatnou věc, nemusel jsem kupovat novou základní desku. :-)
Odpovědět1 0
Dobře, když někdo kupuje Athlona X2 a je si toho vědom že výkon odpovídá tý ceně tak to uznávam a je to za ty prachy výhodný. Ale fakt mě serou lidi co nadávaj na intel protože jejich 3GHz dvoujádrák stojí 2x víc a nevěřej mi že ten procesor od intelu se stejnou frekvencí za ty prachy stojí, hold gigahertzáci ještě stále žijou, já myslel že vymřeli v době Pentium 4. :-)
Odpovědět0 0
keclik
|
13.10.201121:08
No právě. Ten Bulldozer mi hodně připomíná Pentium 4. Ovšem pozor!!! Člověk velice rychle zapomíná, na časový sled událostí. Já si vzpomínám, že každý kdo měl "Prskota" Intel Pentium 4, si jej chválil. Nadávat se na něj začalo, až přišel na scénu Core 2Duo. Obecně procesor, který má vysoký takty, má horší provozní vlastnosti. Proto Bulldozer nechci. AMD Phenomy které mám, mi stačí. Tu X3 Black Edition mám lehce zvednutou z 2,8 na 3GHz. A ten Quad nemám přetaktovaný ale podvoltovaný na 1.165V při nominálu 2.8Ghz. Na té mašině běžely projety BOINC třeba celý týden nonstop, takže všechny jádra byly 100% load. A provozní podmínky byly dobré. Spotřeba spadla z 160 na 135-140wattu a teplota se držela na 49°C a levným chladičem AC Alpine 64 Pro. To by při nominálnách 1,425V nebylo možné.
Odpovědět0 0
Mě nejde o to že to má profi funkce... ty já jako normální uživatel nevyužiju, protože neznám normální desktopovou základní desku která by si rozuměla s ECC pamětmi..... Vy ano?
Jinak, všichni co tu píšeme proč to bereme jako vtip je čistě jenom výkon..... ano, při pořádném využití všech jader a nových instrukcí na tom bude bulldozer asi dobře, ale pokud člověk nepočítá že využije tyhle nové instrukce, popřípadě ví že aplikace co využije nejsou úplně optimálně napsány pro vícejádrové procesory, tak je bulldozer svým výkonem daleko za konkurencí která je levnější....
Bohužel, realita je taková že buď berete Bulldozer do serveru nebo využíváte aplikace které využijí každé jádro které se poskytne. V jiném případě nemá dnes cenu Bulldozer brát protože ho někdy překonává i X6 na nižším taktu:-(
Odpovědět0 0
Pe.tr
|
13.10.201120:20
Profi funkce neznamenají, že jsou jen pro profi sféru :D Zajišťují stabilitu systému a přesnost výpočtů. Brutálně ořezané desktopy o tyto funkce v podání Intelu jsou na levelu dětských hraček, navíc předražených a to platí od i7-2600K až po i7-990X. To je důvod proč to Intelu padá a mrzne. U AMD tohle nehrozí. Bulldozer dohnal a předehnal Intel doplněním moderních instrukcí, 32 nm a navýšil je o ty, co Intel ještě vůbec nemá, jeho základ už byl i před tím lepší. Chce to prostě Bulldozer zkusit, kdo neměl AMD a jel jen na hračkách (desktopech) Intel, ten se jen nervoval nad padajícím a mrznoucím systémem a nic jiného nezná . Xenony Intel jsou samozřejmě něco jiného, ale i podstatně dražší. Bulldozer má teď šanci být dlouho primusem, protože Intel se Sandy Bridge-E má velké problémy s výrobou, kterou se jim nedaří vyladit, nefunguje tam virtualizace a mluví se o odložení termínu uvedení.
Odpovědět0 0
Dobrej vtip, já už pár počítačů postavil a stavba něčeho s AMD pro mě vždycky byla noční můra a nikdy jsem to nikomu nedoporučival. A stejně vždycky přišel někdo s tim že tam chce toho Athlona na 3 GHz že je to 2x levnější než C2D a pak přišel že se mu seká tohle a támhle a je to pomalý, rozhodně na vážnou práci jedině Intel. Ale lidi mi to furt nechtěj věřit že za ty prachy za který to AMD peodává to prostě nemuže bejt lepší než Intel.
Odpovědět0 1
Nuž kámo, čistá demagógia :-))).
Odviedol som kopu serióznej práce na AMD procesoroch a bez najmenšieho problému.
Odpovědět0 0
@mikeczom
Desky Asus s čipsetem amd (prakticky všechny, i lowend) ECC podporují (am3/am3+ platforma; nevím jak jsou na tom nvidia čipsety). Vždycky mě to lákalo (je to imho moc fajn fíčura), ale nikdy nebyly peníze na ECC moduly :)
Odpovědět0 0
Petr8
|
14.10.201112:33
Čipy pro AMD nForce taky už podporovaly profesionální funkci stability a korekce chyb ECC RAM:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět1 0
ECC registered moduly jsem mel pred nekolika lety spolecne s dvema Opteronama 240 a deskou MSI K8T Master2 FAR. Nasledne jsem je nouzove pouzival v desce DFI LanParty UT nF3 Ultra-D spolecne s Athlonem 64 3Ghz (SanDiego) a s mensimi optizemi to takhle fungovalo.
Odpovědět0 0
Petr8
|
14.10.201122:44
A proč nouzově ? Já našel jednu starou DFI nForce4 SLI Expert Venus s Opteronem 144 a chci ji zprovoznit :D
Odpovědět0 0
Protoze by to ve skutecnosti nemelo ani fungovat, takze mi trochu dele trvalo zprovozneni. Nejak koukam, ze se mi tam v obtizich to b zobrazilo vzhuru nohama :-)
Odpovědět0 0
Koudz
|
14.11.201123:46
Ne že by XF-8150 nějak oslnivě zářilo výkonem, to ne. Především ve srovnání se staršími bratry. OVŠEM vám musím dát za pravdu! Ve srovnání s obdobně výkonnou konkurencí od Intelu vítěží v ceně a to je PODSTATNÝ detail! Nehledě na novou architekturu, která má otevřené dveře do budoucnosti.
Odpovědět0 0