reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD zalepí díru v nabídce pomocí nového GPU "Bonaire"

, , aktualita
AMD zalepí díru v nabídce pomocí nového GPU "Bonaire"
Již víme, že společnost AMD si pro nejbližší měsíce nechystá pro trh grafických karet nic zásadního, za čím bychom tedy mohli nyní vidět už jen zcela novou generaci. Namísto toho se rozhodla ucpat jednu díru ve své nabídce, která se skví...
AMD zalepí díru v nabídce pomocí nového GPU "Bonaire"
Již víme, že společnost AMD si pro nejbližší měsíce nechystá pro trh grafických karet nic zásadního, za čím bychom tedy mohli nyní vidět už jen zcela novou generaci. Namísto toho se rozhodla ucpat jednu díru ve své nabídce, která se skví mezi kartemi Radeon HD 7770 s cenou 110 USD a Radeon HD 7850 1 GB s cenou 170 USD. V té se navíc usídlila karta NVIDIA GeForce GTX 650 Ti s cenou 150 USD.

AMD se rozhodlo neupravovat ceny stávajících karet, ale představit rovnou nový model, a tím má být nové jádro Bonaire. To se zařadí mezi jádro Pitcairn, jež by pro takovou kartu bylo příliš drahé a na druhé straně bude Cape Verde, jehož možnosti jsou zase na maximu právě u Radeonu HD 7770. Firma tak v podstatě neměla na výběr.

Nové jádro Bonaire má posloužit v kartě Radeon HD 7790 a nabídnout 896 Stream procesorů architektury Graphics Core Next. Jeho výkon pak bude asi o 10 procent nižší v porovnání s Radeonem HD 7850 a přímo ohrozit právě GeForce GTX 650 Ti. Další výhodou oproti Pitcairn z hlediska výrobní ceny má být užší paměťová sběrnice a také napájení. Novinky bychom se měli dočkat někdy v dubnu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama