www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD získalo Nitero s technologiemi pro bezdrátové VR

AMD získalo Nitero s technologiemi pro bezdrátové VR
, , aktualita
Společnost AMD získalo klíčové technologie společnosti Nitero, stejně jako její nejdůležitější zaměstnance. Tato společnost přitom vyvíjí pokročilé bezdrátové technologie, které se mohou využít také ve VR a AR headsetech.
K oblíbeným
reklama
Málo známá společnost Nitero je tak slibným soustem pro AMD, které ji však nemělo odkoupit celou. Mluví se "pouze" o duševním vlastnictvím ohledně bezdrátových technologií a také o těch nejdůležitějších zaměstancích z řad inženýrů. AMD mělo mít zálusk především na "phased-array beamforming millimetre wave" čipy, které se mají uplatnit v bezdrátových systémech pro virtuální a rozšířenou realitu (VR a AR). AMD tak doufá, že tyto technologie stejně jako nová krev do jeho řad pomůže vymazat ze světa headsety potřebující kabely, díky čemuž se budeme moci lépe ponořit do virtuální reality, aniž by hrozilo, že se přitom zamotáme do kabelů. To by ostatně mohlo mít často i fatální následky a dnes se to řeší prostě tak, že si zakoupíme výkonný notebook nebo rovnou VR batoh, což je drahé, těžkopádné a na baterie náročné řešení.
Do AMD přešel i Pat Kelly, spoluzakladatel a CEO firmy Nitero, který tak bude nově pracovat jako podnikový viceprezident pro Wireless IP. CTO firmy AMD Mark Papermaster k tomu řekl, že vidí nepraktické headsety s kabely jako velkou překážku bránící v rozšíření technologií virtuální reality, a právě to má řešit nově nabytá technologie. Otázka je, jak s ní AMD bude chtít naložit a zda se chystá přijít s nějakým bezdrátovým standardem pro ostatní výrobce, nebo i s vlastními koncovými produkty. Jak ale známe AMD, mohlo by jít právě o něco jako FreeSync, čili o otevřenou technologii, k níž bude AMD dodávat vlastní hardwarová řešení.

Zmíněný čip firmy Nitero využívá bezdrátovou komunikaci v 60GHz pásmu, kterou už známe jako Wi-Gig. Ta je schopna zajistit několikagigabitovou komunikaci (myšleno více Gb/s) s velice nízkou latencí, a to pro VR headsety využívané v téže místnosti. V rámci ní ale pochopitelně nebude nezbytné zajistit přímý výhled mezi zařízeními.

Pat Kelly k tomu řekl, že jeho tým inženýrů se nyní zaměří na vývoj bezdrátových VR technologií, které budou určeny pro další generace headsetů. To je zatím vše, co se dozvíme.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: listopad 2019 Doporučené PC sestavy: listopad 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek73 komentářů
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek