www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD zprovozní FreeSync příští čtvrtek

AMD zprovozní FreeSync příští čtvrtek
, , aktualita
Společnost AMD oznámila, že její technologie FreeSync bude zprovozněna 19. března, tedy příští čtvrtek. Realizováno to bude vypuštěním nových ovladačů, které budou k dispozici široké veřejnosti na stránkách výrobce.
K oblíbeným
reklama
O technologii AMD FreeSync se toho namluvilo už dost, na trh se dostaly už první modely monitorů, které ji budou podporovat, ovšem dosud ji veřejnost nemohla využít. K tomu dojde až 19. března, kdy ji AMD aktivuje v nových ovladačích, ovšem to bude zatím platit pro uživatele, kteří mají v systému jen jednu grafickou kartu. Těch je pochopitelně většina. Pokud ale máte v počítači dvě a více karet zapojených v CrossFire, budete si muset počkat do dubna.

Technologie AMD FreeSync je podporována moderními kartami s GPU Radeon a také moderními APU série A. Očekávat od ní můžeme stejně jako v případě G-Sync to, že se už nesetkáme s roztrhaným obrazem a výrazně klesnout by mělo také zpoždění vykreslovaného obrazu. V zásadě jde o to, že karta komunikuje s monitorem, aby ten mohl bez čekání vykreslit každý další snímek, hned jak je připraven ve framebufferu.

Řada uživatelů tak už čeká jen na to, až AMD cvakne vypínačem. Jde o ty, kteří mají v počítači karty AMD Radeon HD 7000, HD 8000, R7 nebo R9, ovšem starší modely budou omezeny na funkce FreeSync pro přehrávání videa a úspory energie. Potřebujete ale kartu s GPU Radeon R9 295X2, 290X, R9 290, R9 285, R7 260X a R7 260 GPU, popřípadě APU Kaveri, Kabini, Temash, Beema nebo Mullins na to, abyste si užili také dynamické obnovovací frekvence, čili synchronizace obrazu.

Vedle toho potřebujete také jeden z trojice monitorů BenQ XL2730Z, LG Flatron 34UM67 a Acer Predator XG277HU, které jsou dostupné již na evropských trzích. Jde pochopitelně o specializované herní modely. BenQ je dostupný za cenu kolem 18 tisíc korun s daní a nabídne 27" panel s rozlišením 2560 x 1440, odezvu 1 ms a obnovovací frekvenci 144 Hz.

LG Flatron 34UM67 v našich obchodech ještě není a jde o velký 34" monitor s obrazovkou IPS, rozlišením 2560x1080 a obnovovací frekvencí 60 Hz. Acer Predator XG277HU se taky ještě nedostal do nabídky českých obchodů. Jde o 27" panel TN s rozlišením 2560x1440, 1ms odezvou a 144Hz obnovovací frekvencí.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář