Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD zrušilo PIC (Personal Internet Communicator)

14.11.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD zrušilo PIC (Personal Internet Communicator)
V roce 2004 představilo AMD malý počítač PIC (Personal Internet Communicator), který měl podpořit iniciativu 50x15, tedy do roku 2015 nabídnout možnost pracovat s počítačem nejméně 50% populace. PIC zrovna nebyl nejšťastnějším řešením a...
V roce 2004 představilo AMD malý počítač PIC (Personal Internet Communicator), který měl podpořit iniciativu 50x15, tedy do roku 2015 nabídnout možnost pracovat s počítačem nejméně 50% populace. PIC zrovna nebyl nejšťastnějším řešením a za celou dobu své kariéry si jej vlastně skoro nikdo nekoupil. Proto byl zrušen.PIC obsahoval procesor AMD Geode, 10GB pevný disk, 4 USB porty, 56k modem, integrovanou zvukovku a grafiku. Bohužel neměl žádný monitor, pouze grafický výstup. Softwarovou výbavu tvořil Windows CE 5.0, Internet Explorer 6.0, Macromedia Flash, PowerPoint, Windows Messenger, prohlížeč obrázků a archivátor ZIP. Za toto všechno chtělo AMD $185, což nebyla právě nejlepší cena, zvláště, když uvážíme absenci monitoru.Místo toho zrovna začala výroba levných počítačů iniciativy OLPC (One Laptop Per Child), nyní známého pod jménem XO. Zatím bylo ručně vyrobeno 10 prototypů, dalších 900 kusů by měla vyrobit společnost Quanta během příštího týdne. AMD tak není úplně ze hry, neboť počítače využívají procesory AMD Geode.

Zdroj: www.dailytech.com, www.engadget.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.