www.svethardware.cz
>
>
>

Americká vláda tlačí TSMC k výrobě kriticky důležitých produktů i na území USA

Americká vláda tlačí TSMC k výrobě kriticky důležitých produktů i na území USA
, , aktualita
Společnost TSMC má své výrobní kapacity soustředěny především na Dálném východě, což se však moc nelíbí vládě USA, která se obává vlivu Číny. Žádá tak, aby TSMC přesunula některé kapacity právě na území USA.
K oblíbeným
reklama
Aby bylo hned na začátku jasno, nejde zde o přesun nejpokročilejších provozů či stavbu nových a nejmodernějších továren na území USA, kde by se vyráběla SoC pro Apple nebo jiné čipy pro spotřební elektroniku a počítačový hardware, i když ani v takovém případě by se Američané jistě nezlobili. Vláda Spojených států žádá o to, aby TSMC vyrábělo na území USA alespoň kriticky důležité čipy, jako třeba ty, které se používají ve strojích Lockheed Martin F-35 Lightning II. 
 
 
Je také třeba poznamenat, že TSMC už na území USA působí, a to prostřednictvím společnosti WaferTech, kterou plně vlastní a provozuje pod ní továrnu Fab 11 ve státě Washington. Jde sice o menší provoz zpracovávající 200mm wafery, ovšem alespoň se nedá říci, že by TSMC o Spojené státy dosud ani nezavadilo. Mimochodem i tak je Fab 11 po Fab 8 firmy GlobalFoundries největší továrnou v USA, která se orientuje na zakázkovou výrobu čipů pro jiné společnosti.
 
Už loni v listopadu jsme se dozvěděli, že americká vláda takovou věc po TSMC žádá. Předseda TSMC Mark Liu tehdy uvedl, že nic takového v úmyslu nemá a další komentáře jsme neslyšeli. Nyní ale TSMC poskytlo poněkud diplomatičtější odpověď. 
 
Dle ní nikdy nevyloučilo, že na území USA postaví nebo jinak získá novou továrnu pro výrobu čipů, ovšem aktuálně žádný podobný záměr neexistuje, jak se společnost oficiálně vyjádřila pro Nikkei. Dozvídáme se také, že požadavky americké vlády jsou daleko specifičtější, než se dosud myslelo. Jde zvláště a pouze o výrobu čipů pro vojenská zařízení a stroje, o jiné produkty se nejedná. 
 
K tomu se také vyjádřil Su Tze-yun (Taiwan Institute for National Defense and Security Research), dle nějž jeho organizace zaznamenala zvýšený zájem zástupců americké vlády o to, jak je obrana USA závislá na společnosti TSMC. Jde pak v důsledku především o fakt, že Čína považuje Tchaj-wan ne za nezávislý stát, ale za svou (dočasně) vzbouřenou provincii a není vyloučeno, že se pokusí jej ovládnout i pomocí síly. A tyto obavy přirozeně rostou s tím, jak se napínají vztahy mezi Čínou a USA a jak se neustále zmiňuje sledování politiky jedné Číny, do níž téma Tchaj-wanu jednoznačně patří.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře