Amerika vyzývá Japonsko v souboji několikatunových robotů

Amerika vyzývá Japonsko v souboji několikatunových robotů
, , aktualita
Turnaje, kde se mydlí roboti kladivy, plamenomety či pilovými kotouči nejsou nic nového, ale vesměs jde o malé robůtky. Nyní jde ale o desetitunového amerického robota, který vyzývá na souboj japonského protivníka.
K oblíbeným
reklama
V roce 2015 vytvořili američtí nadšenci robota MegaBots Mk. II, který měřil kolem 4,5 metru při hmotnosti 5400 kg a byl vybaven paintballovým dělem, které ale dokázalo prostřelit sklo nebo pořádně promáčknout dveře automobilu. A proč? Jednoduše proto že mohli, ale poté jej také poslali na souboj s robotem japonské firmy Suidobashi Heavy Industries, která vytvořila vlastního čtyřmetrového robota Kuratase vybaveného rozhraním založeným na Kinectu a dvěma rotačními kulomety na plastové kuličky. Toho si ostatně můžeme koupit i pro sebe, a to za cca 34 milionů korun, kdybyste měli zájem. Tento souboj byl nakonec odložen a nyní to vypadá, že se příznivci robotických zabijáků dočkají už letos v létě.

Nyní se i díky kampani na Kickstarteru připravuje MegaBots Mk. III, který má konečně svést souboj s Kuratasem, a to někdy srpnu, a to na dosud neznámém místě. Američané se ale na souboj dobře připravili, protože MegaBots Mk. III už bude mít na výšku 4,9 metru a vážit bude kolem deseti tun. Především pak ale bude vybaven také zbraní pro souboj na blízko, a to pořádnou řetězovou pilou. A i když jde spíše o amatérský počin, je vidět, že tento robotu bude mít skutečně velkou sílu, kterou autoři ukazují na tom, jak si pohrává s autem nebo drtí sporák.


V příštích týdnech se máme dozvědět více, takže pokud chcete, sledujte třeba kanál MegaBots na YouTube.


Zdroj: Ars Technica
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek