Amerika vyzývá Japonsko v souboji několikatunových robotů

Amerika vyzývá Japonsko v souboji několikatunových robotů
, , aktualita
Turnaje, kde se mydlí roboti kladivy, plamenomety či pilovými kotouči nejsou nic nového, ale vesměs jde o malé robůtky. Nyní jde ale o desetitunového amerického robota, který vyzývá na souboj japonského protivníka.
K oblíbeným
reklama
V roce 2015 vytvořili američtí nadšenci robota MegaBots Mk. II, který měřil kolem 4,5 metru při hmotnosti 5400 kg a byl vybaven paintballovým dělem, které ale dokázalo prostřelit sklo nebo pořádně promáčknout dveře automobilu. A proč? Jednoduše proto že mohli, ale poté jej také poslali na souboj s robotem japonské firmy Suidobashi Heavy Industries, která vytvořila vlastního čtyřmetrového robota Kuratase vybaveného rozhraním založeným na Kinectu a dvěma rotačními kulomety na plastové kuličky. Toho si ostatně můžeme koupit i pro sebe, a to za cca 34 milionů korun, kdybyste měli zájem. Tento souboj byl nakonec odložen a nyní to vypadá, že se příznivci robotických zabijáků dočkají už letos v létě.

Nyní se i díky kampani na Kickstarteru připravuje MegaBots Mk. III, který má konečně svést souboj s Kuratasem, a to někdy srpnu, a to na dosud neznámém místě. Američané se ale na souboj dobře připravili, protože MegaBots Mk. III už bude mít na výšku 4,9 metru a vážit bude kolem deseti tun. Především pak ale bude vybaven také zbraní pro souboj na blízko, a to pořádnou řetězovou pilou. A i když jde spíše o amatérský počin, je vidět, že tento robotu bude mít skutečně velkou sílu, kterou autoři ukazují na tom, jak si pohrává s autem nebo drtí sporák.


V příštích týdnech se máme dozvědět více, takže pokud chcete, sledujte třeba kanál MegaBots na YouTube.


Zdroj: Ars Technica
reklama
Nejnovější články
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci
Sociální síť Facebook má opravdu mnoho bezpečnostních problémů. Teď se zjistilo, že aplikace Facebook pro operační systém iOS obsahovala chybu, kdy mohla samovolně spouštět selfie kamerku fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper? NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?
NVIDIA se může pochlubit tržbami, které se opět dostaly nad hranici 3 miliard dolarů. Není to sice tak dobré jako před rokem, ale mezikvartální růst je obrovský. Vedle toho se můžeme pobavit o kódovém označení Hopper. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře