www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Android dle StatCounter nahradil Windows jako nejrozšířenější OS

Android dle StatCounter nahradil Windows jako nejrozšířenější OS
, , aktualita
Analytická společnost StatCounter dle svých údajů trvrdí, že Android se právě stal světově nejrozšířenějším operačním systémem, když předhonil Windows. Z trendu posledních let bylo ostatně zřejmé, že se něco takového stane.
K oblíbeným
reklama
Společnost StatCounter už před několika týdny vydala prohlášení, že Android brzy předčí Windows a bylo zřejmé, že tato skutečnost opravdu nastane, neboť vývoj k tomu nezadržitelně spěl, i když růst Androidu v posledních měsících zpomalil právě ve prospěch Windows akorát těsně před tím, než se obě křivky protnuly, jinak by tento moment nastal už dříve. Pochopitelně ale jde pouze o statistiku, neboť nikdo nemůže přesvědčivě říci, jaká jsou opravdová čísla.

Čísla z posledního měsíce ukazovala Windows s podílem 38,6 %, což je založeno na provozu na webu. Android byl stále druhý se svými 37,4 %, což se nyní změnilo na 37,93 % pro Android a 37,91 % pro Windows. Příští měsíc mohou mít Windows zase mírně navrch, ale jak je jasně vidět, jejich podíl bude dále klesat, pokud se nic zásadního nestane. To by ale muselo být velké překvapení.

CEO firmy StatCounter Aodhan Cullen to označil za milník v technologické historii, který představuje konec jedné éry. Však ještě v roce 2012 Microsoft dominoval se svými 80 procenty, což byla éra Windows 7 a Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který se plácal dole pod úrovní OS X a iOS. Nyní už tu máme Windows 10 a Android 7.0 Nougat.

Tato čísla také vypovídají o tom, jak roste obliba mobilních zařízení pro využití internetu. Však Windows stále dominují PC trhu, zatímco Android znamená to samé pro mobily a tablety. Ukazuje to tak na klesající oblibu desktopů a notebooků, ovšem pro Microsoft je tu i přesto jeden světlý bod. Důležité regiony totiž stále preferují klasické počítače pro využití internetu. Například v Severní Americe stále vedou Windows s 39,5 %, iOS je druhá s 25,7 % a Android až třetí s 21,7 %. V Evropě má Windows dokonce 51,7 % a Android 23,7 %, takže ten celkově vede díky zbytku světa a především díky Asii s podílem 52,2 %.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek