Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Anketa: Používáte Num Lock?

26.11.2012, Jan Vítek, anketa
Anketa: Používáte Num Lock?
Klávesnice je stále ještě neoddělitelnou součástí desktopového počítače a její podoby jsou mnohé. Některé nové modely odsouvají numerickou část na vedlejší kolej, a tak se ptáme na to, jak moc je pro vás důležitá.
Jak používáte Num Lock?
V anketě šlo hlasovat od 26.11.2012 do 21.11.2013. Počet hlasujících: 280
Mám jej téměř stále zapnutý97 %
Mám jej skoro pořád vypnutý2 %
Nepreferuji ani jedno1 %
Ke stvoření této ankety nás inspirovaly především nové mechanické klávesnice od Cooler Masteru - jednak starší model CM Storm Quick Fire Rapid (recenze) a zbrusu nový Quick Fire TK (recenze). První z nich nemá numerickou část vůbec, což pro některé uživatele znamená důvod, proč se takovou klávesnicí vůbec nezabývat. A ta druhá ji sice má, ale upravenou tak, aby sdílela funkce středového bloku kláves, kvůli čemuž na ní nelze používat třeba směrové šipky a zároveň psát na numerické části číslice. Je třeba přepínat mezi oběma módy pomocí klávesy Num Lock.
CM Storm Quick Fire Rapid


Něco takového jako chybějící numerický blok dokáže vyvolat velké vášně, ale co takhle když někdo donutí uživatele k tomu, aby opravdu začal aktivně využívat přepínač Num Lock? Dle zkušeností vím, že na desktopové klávesnici jej mají téměř všichni zapnutý, ovšem existuje také nezanedbatelná skupina uživatelů notebooků, kteří jsou zvyklí na tradiční notebookové klávesnice a ty, jak dobře víme, žádný numerický blok nemají. Tito uživatelé jsou zvyklí psát číslice na hlavním bloku klávesnice, a tak by jim provedení modelu Quick Fire TK nemuselo tak vadit. Ale jak je tomu ve skutečnosti?
CM Storm Quick Fire TK


Hlasujte tedy podle toho, jak jste zvyklí mít svůj Num Lock nastavený a využijte diskuzi pro své podněty. Je pro vás snad numerický blok pro psaní čísel nezbytný a klávesnice bez něj byste nejraději nechali sešrotovat, nebo se bez něj klidně obejdete a rychleji píšete čísla na hlavním bloku?