Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Anonabox zrušen, je tu Project Sierra

23.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Anonabox zrušen, je tu Project Sierra
Na konci minulého týdne se Kickstarter rozhodl zrušit financování projektu Anonabox, který sliboval možnost anonymního brouzdání po Internetu. To může pomoci Projectu Sierra, jenž nabízí to samé, ale velké úspěchy zatím nezaznamenal.
Zrušený projekt Anonabox sliboval, že velmi jednoduše s pomocí malého routeru zajistí možnost anonymního využití Internetu, k čemuž mělo posloužit již známé řešení Tor. Nicméně autor projektu August Germar vydával za svůj hardware, jehož autorem je jistá čínská firma NEXX, přičemž její logo bylo z fotografií vymazáno. Už to hrubě porušuje pravidla serveru Kickstarter.

August Germar tedy nezíská od komunity serveru Kickstarter nic, ale možná nevědomky pomůže projektu Sierra. Ten již řadu dní má ambice na výběr alespoň 150.000 dolarů, přičemž má na to už jen osm dní a vybraná částka přesáhla pouhých 5.000 dolarů. Nicméně možná se pozornost potenciálních drobných investorů zaměří právě na tento projekt, který však neslibuje tak elegantní a snadné řešení jako Anonabox.

Project Sierra nabídne uživatelské rozhraní pracující na operační systému Android a jde v podstatě o samostatný router. Ten využívá známý DD-WRT, čili na linuxu založený firmware pro bezdrátové routery a pro ovládání poslouží malý sedmipalcový tablet. Krabička pod ním je vybavena pěti gigabitovými ethernetovými porty, čili jedním WAN a čtyřmi LAN, plus tu máme rozhraní Wi-Fi 802.11n s propustností až 500 Mbps.

Dle popisu Project Sierra využívá celosvětovou síť proxy serverů založenou na protokolu HTTPS, které uživateli umožní si vybrat zdánlivou lokaci. Může tak obejít omezení, která berou ohled na jeho geografickou pozici, což jsou třeba některé služby video-on-demand, jež nám lakonicky oznámí, že v našem regionu jsou nedostupné.

Pokud se tedy chcete o projektu Sierra dozvědět více a třeba jej i podpořit, můžete pokračovat na serveru Kickstarter:

Zdroj: Kickstarter