Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC a F. A. Porsche uvádí monitory PDS

25.4.2017, Jan Vítek, aktualita
AOC a F. A. Porsche uvádí monitory PDS
Společnost AOC se spoojila se studiem F. A. Porsche, aby přinesla na trh novou řadu designových monitorů řady PDS. Prozatím jde jen o dva modely, a to 24" AOC PDS241 a pak tu je 27" AOC PDS271. Co nám nabízí?
Pokud se řekne designový hardware, pak to často znamená, že danému designu ustoupila funkčnost, což se dá v podstatě říci i o monitorech AOC řady PDS, na nichž pracovalo také Studio F. A. Porsche.

Co nás k tomu vede? Stačí se podívat na subtilní stojan, z nějž směrem dozadu vede černý kabel, na nějž je napojena malá cihlička, do níž se bude zapojovat napájecí kabel a pak už je tu pouze jeden vstupní port, a to HDMI. Čili zapomeňte na nabídku více vstupů, USB hub, či zvukové konektory. Máte tu jedno HDMI a to musí stačit. Vedle toho je i zřejmé, že stojan nám co do flexibility nabídne jediné, a sice možnost naklopení monitoru.

24" AOC PDS241 a 27" AOC PDS271 mají jinak společnou výbavu, a to technologii AH-IPS a rozlišení 1920 x 1080, přičemž AOC slibuje kvalitní barvy díky jisté technologii SuperColor WCG. Ta má zajistit stoprocentní pokrytí prostoru sRGB a 90procentní pokrytí NTSC. Vedle toho tu máme už obvyklé funkce Low Blue Light technology a Flicker-Free šetřící oči.

I veškeré ostatní hlavní specifikace jsou stejné, a to maximální jas 250 cd/m2, kontrast 1000:1, pozorovací úhly 178 ° v obou směrech a typická odezva 4 ms. Oba modely budou na trhu od června tohoto roku, a to za doporučených 219 eur za PDS241 a 249 eur za PDS271.

Zdroj: TZ AOC