Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOC AGON AG251FG: až 240 Hz s G-Sync

23.5.2017, Jan Vítek, aktualita
AOC AGON AG251FG: až 240 Hz s G-Sync
Pokud hledáte monitor pro sestavu s grafickou kartou NVIDIA, který by nabídl co nejvyšší obnovovací frekvenci, mohl by vám padnout do oka nový 24,5" model AGON AG251FG. Ten totiž nabídne G-Sync a až 240 Hz.
AOC AGON AGON AG251FG tak mohou příznivci firmy AMD přehlédnout, neboť jejich Radeonu bude G-Sync na nic a majitel tak za tuto technologii pouze zbytečně utratí peníze navíc. Vedle G-Sync a obnovovací frekvence 240 Hz nám tento čistě herní model nabídne také 1ms odezvu a také funkci NVIDIA ULMB, která se postará o ostré zobrazení bez rozmazání (jde tak o anti-ghosting). Samotné AOC k tomu přidá vlastní Shadow Control a Ergo Dial.

Co nabídne Shadow Control, to už je celkem jasné z označení této funkce. Jde o prosvětlení tmavých míst ve hře bez přesvícení těch světlejších a Ergo Dial je zase ergonomický stojan s možností možností náklonu, otočení a úpravy výšky, pro což tu máme také postranní ukazatel, abychom si mohli výšku obrazovky zapamatovat a nastavit vždy stejně. Pak tu je také madlo pro snadné přenášení monitoru a po straně je výklopný držák především pro sluchátka.

Není divu, že jde o monitor s rozlišením Full HD a panel TN. Na to druhé ukazuje odezva a to první je zase logické vzhledem k vysoké obnovovací frekvenci. U monitoru s rozlišením WQHD nebo dokonce 4K by tak vysoká frekvence nebyla s dnešním hardwarem dosažitelná, leda ve starších nebo nenáročných titulech. I dnešní hi-endové herní karty dokáží v AAA hrách ve 4K dosáhnout stabilně jen kolem 60 FPS.

AOC AGON AG251FG by měl být dle tiskové zprávy k dispozici v srpnu 2017 za cenu 16.189 Kč (599 eur).Model AG251FG
Panel24,5″ TN @ 240Hz
Rozlišení1920 x 1080 pixels
Technologie synchronizaceNVIDIA G-Sync
Možnosti připojení1 x HDMI
1 x DisplayPort
4 x USB 3.0
audio výstup
mikrofon vstup/výstup
Speciální funkceergonomický stojan
mód NVIDIA ULMB
stereo reproduktory
čas odezvy 1 ms
Vydání v Evropěsrpen 2017
Dop. cena599 €


Zdroj: AOC