www.svethardware.cz
>
>
>

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB
, , aktualita
Včera jsme se podívali na nový Asus ZenScreen MB16AC a dnes je na řadě společnost AOC, která také přináší na trh přenosný LCD panel pro připojení pomocí rozhraní USB. Jedná se o model s přímo poetickým názvem I1659FWUX.
reklama
Asus ZenScreen MB16AC má s novým AOC I1659FWUX společnou velikost úhlopříčky, typ panelu i rozhraní, takže jde o 15,6", IPS a USB v obou případech. A vypadá to, že AOC dostane svůj model na trh dříve než Asus, neboť I1659FWUX má být k dispozici na Amazonu už od pátku.

Dá se říci, že oba tyto nové monitory nabídnou v podstatě to samé, a tak si budeme moci vybírat především dle ceny, přičemž právě na Amazonu bude nový model od AOC stát 149 dolarů. O modelu Asus ZenScreen se proslýchá, že bude v Evropě stát 269 eur, takže je naprosto jasné, který z nich bude cenově přívětivější.

Specifikace nového AOC I1659FWUX jsou následující:
 • 15,6" TFT Active Matrix LCD, LED podsvícení, typ IPS
 • Poměr stran 16:9
 • Maximální jas 220 cd/m2
 • Statický kontrast 700:1
 • Odezva 25 ms
 • Rozlišení 1920 x 1080 při 60 Hz
 • Barevná hloubka 292 tisíc odstínů
 • Velikost pixelu 0,179 mm
 • Pozorovací úhly 160 ° v obou směrech
 • Povrch z černého lesklého plastu
 • Možnost postavení na výšku i na šířku (auto pivot), naklopení 15 až 30 °
 • Napájení z USB 3.0 (max. 8 W), pohotovostní režim 0,5 W
 • Hmotnost 1,2 kg
 • Celkové rozměry 232,7 x 371,9 x 35,5 mm

Model od AOC je tak o poznání těžší i mohutnější než ZenScreen a také nenabízí rozhraní USB typu C. Zda to ale někomu stojí za 120 dolarů či eur navíc, to už je otázka.

AOC nám k tomuto monitoru poskutne také vedle potřebného kabelu i ochranné cestovní pouzdro, které v případě konkurenčního Asusu poslouží právě i jako stojan. AOC ale nabízí i model AOC I1601FWUX, který bude podstatně štíhlejší, a tak se přiblíží k ZenScreenu a prodávat se bude od začátku srpna za 199 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář