www.svethardware.cz
>
>
>

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB
, , aktualita
Včera jsme se podívali na nový Asus ZenScreen MB16AC a dnes je na řadě společnost AOC, která také přináší na trh přenosný LCD panel pro připojení pomocí rozhraní USB. Jedná se o model s přímo poetickým názvem I1659FWUX.
reklama
Asus ZenScreen MB16AC má s novým AOC I1659FWUX společnou velikost úhlopříčky, typ panelu i rozhraní, takže jde o 15,6", IPS a USB v obou případech. A vypadá to, že AOC dostane svůj model na trh dříve než Asus, neboť I1659FWUX má být k dispozici na Amazonu už od pátku.

Dá se říci, že oba tyto nové monitory nabídnou v podstatě to samé, a tak si budeme moci vybírat především dle ceny, přičemž právě na Amazonu bude nový model od AOC stát 149 dolarů. O modelu Asus ZenScreen se proslýchá, že bude v Evropě stát 269 eur, takže je naprosto jasné, který z nich bude cenově přívětivější.

Specifikace nového AOC I1659FWUX jsou následující:
 • 15,6" TFT Active Matrix LCD, LED podsvícení, typ IPS
 • Poměr stran 16:9
 • Maximální jas 220 cd/m2
 • Statický kontrast 700:1
 • Odezva 25 ms
 • Rozlišení 1920 x 1080 při 60 Hz
 • Barevná hloubka 292 tisíc odstínů
 • Velikost pixelu 0,179 mm
 • Pozorovací úhly 160 ° v obou směrech
 • Povrch z černého lesklého plastu
 • Možnost postavení na výšku i na šířku (auto pivot), naklopení 15 až 30 °
 • Napájení z USB 3.0 (max. 8 W), pohotovostní režim 0,5 W
 • Hmotnost 1,2 kg
 • Celkové rozměry 232,7 x 371,9 x 35,5 mm

Model od AOC je tak o poznání těžší i mohutnější než ZenScreen a také nenabízí rozhraní USB typu C. Zda to ale někomu stojí za 120 dolarů či eur navíc, to už je otázka.

AOC nám k tomuto monitoru poskutne také vedle potřebného kabelu i ochranné cestovní pouzdro, které v případě konkurenčního Asusu poslouží právě i jako stojan. AOC ale nabízí i model AOC I1601FWUX, který bude podstatně štíhlejší, a tak se přiblíží k ZenScreenu a prodávat se bude od začátku srpna za 199 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů