www.svethardware.cz
>
>
>

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB
, , aktualita
Včera jsme se podívali na nový Asus ZenScreen MB16AC a dnes je na řadě společnost AOC, která také přináší na trh přenosný LCD panel pro připojení pomocí rozhraní USB. Jedná se o model s přímo poetickým názvem I1659FWUX.
reklama
Asus ZenScreen MB16AC má s novým AOC I1659FWUX společnou velikost úhlopříčky, typ panelu i rozhraní, takže jde o 15,6", IPS a USB v obou případech. A vypadá to, že AOC dostane svůj model na trh dříve než Asus, neboť I1659FWUX má být k dispozici na Amazonu už od pátku.

Dá se říci, že oba tyto nové monitory nabídnou v podstatě to samé, a tak si budeme moci vybírat především dle ceny, přičemž právě na Amazonu bude nový model od AOC stát 149 dolarů. O modelu Asus ZenScreen se proslýchá, že bude v Evropě stát 269 eur, takže je naprosto jasné, který z nich bude cenově přívětivější.

Specifikace nového AOC I1659FWUX jsou následující:
 • 15,6" TFT Active Matrix LCD, LED podsvícení, typ IPS
 • Poměr stran 16:9
 • Maximální jas 220 cd/m2
 • Statický kontrast 700:1
 • Odezva 25 ms
 • Rozlišení 1920 x 1080 při 60 Hz
 • Barevná hloubka 292 tisíc odstínů
 • Velikost pixelu 0,179 mm
 • Pozorovací úhly 160 ° v obou směrech
 • Povrch z černého lesklého plastu
 • Možnost postavení na výšku i na šířku (auto pivot), naklopení 15 až 30 °
 • Napájení z USB 3.0 (max. 8 W), pohotovostní režim 0,5 W
 • Hmotnost 1,2 kg
 • Celkové rozměry 232,7 x 371,9 x 35,5 mm

Model od AOC je tak o poznání těžší i mohutnější než ZenScreen a také nenabízí rozhraní USB typu C. Zda to ale někomu stojí za 120 dolarů či eur navíc, to už je otázka.

AOC nám k tomuto monitoru poskutne také vedle potřebného kabelu i ochranné cestovní pouzdro, které v případě konkurenčního Asusu poslouží právě i jako stojan. AOC ale nabízí i model AOC I1601FWUX, který bude podstatně štíhlejší, a tak se přiblíží k ZenScreenu a prodávat se bude od začátku srpna za 199 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre
Exploity Meltdown a Spectre měly a ještě budou mít značné dopady na celý IT průmysl, do nichž by se odměna od Microsoftu mnohokrát schovala. Nicméně jde o slušný čtvrt milion dolarů, který Redmond nyní nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce
Dá se říci, že vody kolem hry Star Wars Battlefront II už konečně utichly a nyní je opět zčeří společnost Electronic Arts, která připravila přepracovaný systém mikrotransakcí i postupu ve hře. Co je nového?
Dnes, aktualita, Jan Vítek