www.svethardware.cz
>
>
>

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB

AOC I1659FWUX: přenosný 15,6" monitor pro USB
, , aktualita
Včera jsme se podívali na nový Asus ZenScreen MB16AC a dnes je na řadě společnost AOC, která také přináší na trh přenosný LCD panel pro připojení pomocí rozhraní USB. Jedná se o model s přímo poetickým názvem I1659FWUX.reklama
Asus ZenScreen MB16AC má s novým AOC I1659FWUX společnou velikost úhlopříčky, typ panelu i rozhraní, takže jde o 15,6", IPS a USB v obou případech. A vypadá to, že AOC dostane svůj model na trh dříve než Asus, neboť I1659FWUX má být k dispozici na Amazonu už od pátku.

Dá se říci, že oba tyto nové monitory nabídnou v podstatě to samé, a tak si budeme moci vybírat především dle ceny, přičemž právě na Amazonu bude nový model od AOC stát 149 dolarů. O modelu Asus ZenScreen se proslýchá, že bude v Evropě stát 269 eur, takže je naprosto jasné, který z nich bude cenově přívětivější.

Specifikace nového AOC I1659FWUX jsou následující:
 • 15,6" TFT Active Matrix LCD, LED podsvícení, typ IPS
 • Poměr stran 16:9
 • Maximální jas 220 cd/m2
 • Statický kontrast 700:1
 • Odezva 25 ms
 • Rozlišení 1920 x 1080 při 60 Hz
 • Barevná hloubka 292 tisíc odstínů
 • Velikost pixelu 0,179 mm
 • Pozorovací úhly 160 ° v obou směrech
 • Povrch z černého lesklého plastu
 • Možnost postavení na výšku i na šířku (auto pivot), naklopení 15 až 30 °
 • Napájení z USB 3.0 (max. 8 W), pohotovostní režim 0,5 W
 • Hmotnost 1,2 kg
 • Celkové rozměry 232,7 x 371,9 x 35,5 mm

Model od AOC je tak o poznání těžší i mohutnější než ZenScreen a také nenabízí rozhraní USB typu C. Zda to ale někomu stojí za 120 dolarů či eur navíc, to už je otázka.

AOC nám k tomuto monitoru poskutne také vedle potřebného kabelu i ochranné cestovní pouzdro, které v případě konkurenčního Asusu poslouží právě i jako stojan. AOC ale nabízí i model AOC I1601FWUX, který bude podstatně štíhlejší, a tak se přiblíží k ZenScreenu a prodávat se bude od začátku srpna za 199 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován
Očekávaný 18jádrový procesor Core i9-7980XE od Intelu se dočkal prvních testů ještě před svým oficiálním představením. Jde o nejlepší odpověď na nástup procesorů Threadripper, kterou má Intel připravenou. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek